تاثیر پیروزی ترامپ بر روابط مسکو- واشنگتن

تاثیر پیروزی ترامپ بر روابط مسکو- واشنگتن
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سرگئی لاوروف، وزیرامورخارجه روسیه روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری مشترک با همتای خود از جمهوری بنین در مسکو، به انتخاب دونالد ترامپ بعنوان رییس جمهور آینده ایالات متحده آمریکا واکنش نشان…

آگهی

سرگئی لاوروف، وزیرامورخارجه روسیه روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری مشترک با همتای خود از جمهوری بنین در مسکو، به انتخاب دونالد ترامپ بعنوان رییس جمهور آینده ایالات متحده آمریکا واکنش نشان داد.

پیش تر، ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه هم با تبریک به آقای ترامپ، از آمادگی کشورش در «عادی سازی» روابط با آمریکا خبر داده بود.

سرگئی لاوروف، وزیرامورخارجه روسیه: «ما به انتخاب مردم آمریکا احترام می گذاریم و آمادگی داریم تا با روی باز با رییس جمهور جدید این کشور کار کنیم و این قاعده در مورد هر نامزد منتخبی مصداق دارد. البته انتظار ما این است که روابط بین روسیه و آمریکا، که دوره بسیار نامطلوبی را سپری می کند، نرم شود و به حالت طبیعی خودش بازگردد. این نه تنها در راستای منافع دو ملت که در راستای منافع جامعه بین الملل هم هست.»

عادی سازی روابط بین کرملین و کاخ سفید و برچیده شدن احتمالی تحریم های بین المللی علیه روسیه می تواند از نخستین ثمرات پیروزی دونالد ترامپ باشد؛ مسئله ای که در گام نخست با استقبال بازارهای بورس و افزایش ارزش روبل در معاملات بازرگانی روز چهارشنبه خود را نشان داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ آنچه باید پیش از شروع محاکمه کیفری ترامپ بدانیم

دیدار وزیر خارجه بریتانیا با ترامپ؛ چگونه جنگ اوکراین کامرون را به ساحل فلوریدا کشاند؟

ترامپ بر سر پرونده حق‌السکوت به ستاره پورن: اگر قاضی به زندان بیندازدم افتخار بزرگی برایم خواهم بود