نظر برخی از شهروندان ایرانی درباره انتخاب دونالد ترامپ

نظر برخی از شهروندان ایرانی درباره انتخاب دونالد ترامپ
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

با اعلام پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا، رسانه‌های ایران به بازتاب نظر برخی از مقامات سیاسی ایران در این زمینه پرداختند. اما نظر شهروندان ایرانی در این باره چیست؟

خبرگزاری رویترز ویدئویی در این رابطه منتشر کرده که نظر شهروندان ایرانی را منعکس می‌کند. یک شهروند در پاسخ به این پرسش که «پیروزی ترامپ چه تاثیری در روابط ایران و آمریکا خواهد گذاشت» گفته است: «من تصور نمی‌کنم هیچ تاثیری بگذارد ایران باید همچنان به فکر دفاع از خودش باشد تا بتواند اقتدار خودش را نگه دارد.»

دونالد ترامپ هنگام مبارزات انتخاباتی توافق هسته‌ای کشورهای ۱+۵ با ایران را فاجعه خوانده و گفته بود این بدترین توافقی است که از راه مذاکره بدست آمده است. آقای ترامپ وعده داده بود که در صورت پیروزی این توافق را پاره خواهد کرد.

یک شهروند جوان در این رابطه به خبرگزاری رویترز گفته است:‌ «فکر نمی‌کنم سیاست‌های آقای دونالد ترامپ در زمان ریاست جمهوری همان گفته‌هایش در زمان مبارزات انتخاباتی‌اش باشد. من به هیچ وجه فکر نمی‌کنم آقای ترامپ به این چیزی که گفته [پاره کردن برجام] عمل کند. از سوی دیگر من فکر می‌کنم روابط ایران و آمریکا در دوران آقای ترامپ هم مانند دوران اوباما رئیس جمهور فعلی‌ آمریکا باشد. وقتی آقای اوباما به ریاست جمهوری رسید همه فکر می‌کردیم روابط ما با آمریکا خوب می‌شود اما هیچ اتفاق خاصی نیفتاد و اتفاقا تحریم‌ها در دوران آقای اوباما خیلی بیشتر از دوران آقای جورج بوش بود. من نظرم این است که روابط همین‌گونه ادامه خواهد داشت.»

شهروند دیگر در پاسخ به این پرسش که «آیا احتمال حمله به ایران در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ وجود دارد؟» گفته است: «جنگ که از محالات است. اگر می‌توانستند در این مدت انجام می‌دادند. قدرت نظامی ایران قدرت منطقه است. ولی فکر نمی‌کنم روابط بهبود پیدا کند و دو کشور توافقی باهم داشته باشند.»

#ایران و پیروزی دونالد #ترامپ در انتخابات #آمریکاhttps://t.co/fr2elNdn8cpic.twitter.com/l4kEKnERsS

— euronews فارسی (@euronews_pe) November 9, 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران و پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا

چرا روحانی از حمله به عین‌الاسد بی‌خبر بود؟ پاسخ کیهان: محرمانه بود، فقط ۱۰ نفر خبر داشتند

واشنگتن‌پست: ایران با دو هدف متفاوت خواستار خویشتنداری گروه‌های مسلح در عراق و لبنان شده است