Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ترکیه مخالف آزادسازی رقه توسط نیروهای دموکراتیک سوریه است

ترکیه مخالف آزادسازی رقه توسط نیروهای دموکراتیک سوریه است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آغاز عملیات نیروهای دموکراتیک سوریه برای بازپس گیری شهر رقه در شمال شرقی این کشور با واکنش شدید ترکیه روبرو شده است.

آگهی

آغاز عملیات نیروهای دموکراتیک سوریه برای بازپس گیری شهر رقه در شمال شرقی این کشور با واکنش شدید ترکیه روبرو شده است. فرماندهان نیروهای دموکراتیک سوریه که از جنگجویان عرب و کرد تشکیل شده است، روز یکشنبه آغاز این عملیات با نام «خشم فرات» را با پشتیبانی آمریکا اعلام کردند.

آنکارا که پیش از این خواستار مشارکت در عملیات آزادسازی موصل در عراق شده بود، از تقویت مواضع کردها در شمال سوریه نگران است و به همین دلیل در دیدار با جوزف دانفورد، فرماندۀ ستاد کل ارتش آمریکا، همتای ترک وی از مخالفت این کشور با آزادسازی رقه توسط نیروهای دموکراتیک سوریه سخن گفته است.

ترکیه یگان های مدافع خلق را که بخشی از نیروهای دموکراتیک سوریه هستند تروریست و حامی گروه پ.کا.کا می داند و نیروهای دموکراتیک سوریه نیز حاضر به همراهی ترکیه در این عملیات نیستند.

به گفتۀ نیروهای دموکراتیک سوریه، در نخستین گام منطقۀ رقه کاملا به محاصرۀ این نیروها در خواهد آمد تا امکان ارتباط داعش با بیرون از این شهر از بین برود.

ائتلاف سرکوب داعش به رهبری آمریکا از همزمانی عملیات آزادسازی رقه و نبردها برای آزاد کردن موصل پشتیبانی می کنند تا به این وسیله مانع از ورود نیروهای داعش که از موصل می گریزند به شهر رقه شوند.

شهر رقه که پایتخت اداری و اقتصادی گروه تروریستی “دولت اسلامی” موسوم به داعش در سوریه است از سال ۲۰۱۴ و به فاصلۀ اندکی پس از تصرف موصل در عراق به اشغال این گروه درآمد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوریه؛ کشته شدن ۶ کودک در حمله به یک کودکستان در حومه دمشق

آغاز عملیات آزاد سازی رقه از دست داعش توسط نیروهای دموکراتیک سوریه

عراق خواستار پایان ماموریت هیات مساعدت سازمان ملل تا پایان سال ۲۰۲۵ شد