ترامپ: نمی توان ۶۵۰ هزار ایمیل را در ۸ روز بررسی کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ترامپ: نمی توان ۶۵۰ هزار ایمیل را در ۸ روز بررسی کرد

دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا روز یکشنبه به رفع اتهام از رقیب دموکرات درباره پرونده ایمیل هایش واکنش نشان داد.

آقای ترامپ در سخنرانی اش در شهر مون تاون شیپ واقع در ایالت پنسیلوانیا با اشاره به نامه مدیر اف بی آی به کنگره گفت: «او اکنون از سوی نظامی متقلب محافظت می شود. نمی توان ۶۵۰ هزار ایمیل را در ۸ روز بررسی کرد. هیلاری کلینتون مجرم است. او این را می داند. اف بی آی می داند. مردم هم می دانند. اکنون بستگی به مردم آمریکا دارد تا عدالت را در صندوق های رای به اجرا بگذارند.»

آقای ترامپ در ایالت آیووا به رای دهندگان آمریکایی هشدار داد که «دیگر هرگز شاهد نامزدی مثل وی نخواهند بود» و این «آخرین فرصت» برای کسانی است که از وضعیت مسائل بازرگانی و مهاجرت ناراضی هستند.

یکی از هواداران وی در شهر لیسبورگ ویرجینیا می گوید: «به نظرم ما واقعا به تغییر نیاز داریم و من بازرگانی را می خواهم که می داند چه کاری انجام دهد و می داند چگونه کشور را اداره کند به جای کسی که می خواهد از شما بگیرد و به دیگران بدهد. به نظرم او صادق است. باور دارم که نبض مردم در دست اوست.»

آقای ترامپ بدون پیشینه سیاسی در حالی به مصاف وزیر امورخارجه پیشین ایالات متحده آمریکا رفته است که شماری از چهره های مطرح جمهوری خواه از وی حمایت نکرده اند. اتهامات متعدد تعرض وی به زنان نیز لطمه قابل توجهی به تلاشش برای جلب آرا زده است.