Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سخنرانی کلینتون و ترامپ در ایالت سرنوشت ساز کارولینای شمالی

سخنرانی کلینتون و ترامپ در ایالت سرنوشت ساز کارولینای شمالی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

درحالیکه چهار روز بیشتر به روز اصلی رای گیری در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی نمانده، نامزدهای دو حزب اصلی و حامیانشان سعی می کنند تا با استفاده از آخرین حربه ها، شانس پیروزی را بالا…

آگهی

درحالیکه چهار روز بیشتر به روز اصلی رای گیری در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی نمانده، نامزدهای دو حزب اصلی و حامیانشان سعی می کنند تا با استفاده از آخرین حربه ها، شانس پیروزی را بالا ببرند.

ملانیا، همسر اسلوونیایی الاصل دولاند ترامپ، در پنسیلوانیا اینگونه از همسر خود دفاع کرد: «من خودم یک مهاجرم و بگذارید روشنتان کنم: هیچکس بیشتر از من قدر آزادی و فرصت های جامعه آمریکا را نمی داند.»

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا که برای حمایت از هم حزبی خود ایالت مهم و سرنوشت ساز فلوریدا را برگزیده بود، خطاب به جمعیت گفت: «من اینجا هستم تا بشما فلوریدایی ها بگویم که او تنها فردی در این کارزار است که کل زندگی خود را وقف یک آمریکای بهتر کرده است.»

تبلیغات و سفرهای انتخاباتی نامزدها و حامیان دو جناح در حالی ادامه دارد که آخرین نظرسنجی ها حکایت از رقابتی فشرده برای ورود به کاخ سفید دارد. هر چند همچنان شانس پیروزی هیلاری نسبت به رقیب جمهوریخواهش کمی بیشتر است.

دونالد ترامپ که در این شرایط به کارولینای شمالی آمده، بار دیگر رقیب دمکراتش را در مورد ایمیل های رد و بدل شده در زمان حضورش در راس وزارت خارجه، به باد انتقاد کرد. او گفت: «هیلاری با استفاده از یک سرور شخصی سعی در پنهان کردن فعالیت های مجرمانه و عایدی های ناشی از فسادش داشت. همان زمانیکه دفتر صدارتش در وزارت خارجه را عملا به حامیانش و کسانی که منافع خاصی داشتند واگذار کرده بود. اکنون اف بی آی از ریز ماجرا آگاه شده است.»

اما هیلاری کلینتون که برنی سندرز، رقیب دیروز درون حزبی و همراه امروزی را در کارولینای شمالی همراه خود می دید، دیدگاه ترامپ در مورد سیاهپوستان را به نقد کشید. او گفت: «ترامپ گفته که بنظرش زندگی سیاهپوستان تشکیل شده از جرم و فقر و ناامیدی. او هیچ چیزی نمی داند و تصوری از قدرت کلیسای سیاهپوستان، پویایی کسب و کارهای سیاهان و همینطور تاریخ درخشان کالج ها و دانشگاههای آنها ندارد.»

جذب آرای سیاهپوستان که تاکنون نسبت به دوره های قبل، رقبت کمتری به شرکت در انتخابات نشان داده اند، می تواند در پیروزی هیلاری کلینتون نقشی کلیدی ایفاء کند. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، روز سه شنبه هشتم نوامبر (۱۸ آبان)، برگزار خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شهادت مایکل کوهن در پرونده حق‌السکوت؛ تیم حقوقی ترامپ وکیل سابق را به «انتقام‌جویی» متهم کرد

ترامپ انتخاب نیکی هیلی را به عنوان نامزد معاون رئيس جمهور رد کرد

پلیس نیویورک وارد دانشگاه کلمبیا شد؛ماموران با یورش به چادرهای دانشجویان، ده‌ها نفر را بازداشت کردند