Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آیا کاندیدای سوم برای ترامپ مشکل ساز می شود؟

آیا کاندیدای سوم برای ترامپ مشکل ساز می شود؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

درست یک هفته قبل بود که پیروزی هیلاری کلینتون در هشت ایالت از نه ایالت تاثیرگذار، حتمی به نظر می رسید.

آگهی

درست یک هفته قبل بود که پیروزی هیلاری کلینتون در هشت ایالت از نه ایالت تاثیرگذار، حتمی به نظر می رسید. اما نتیجه همه پرسیهایی که در یک وب سایت معتبر منتشر شده است نشان می دهد که او حالا فقط در چهار ایالت در پیش است. رقیب او هم در چهار ایالت پیشتاز است.

درباره تازه ترین تحولات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با اشتفان گروبه، خبرنگارمان در واشنگتن صحبت می کنیم.

یورونیوز: نظرت درباره تازه ترین نظرسنجیها چیست؟

اشتفان گروبه: اجازه بدهید که به این اعداد و ارقام از این زاویه نگاه کنیم. کارزار انتخاباتی هیلاری کلینتون با سیلاب شدیدی مواجه شده است هرچند هنوز در حال مقاومت کردن است. البته نقشه انتخابات نشان می دهد که او همچنان در ایالتهای مختلف پیشتاز است اما با مشکلات زیادی روبرو است. آغاز تحقیقات جدید پلیس فدرال درباره ایمیلهای کلینتون، به او ضربه سختی زد. اما حالا تلاطم در این نظرسنجیها آرامتر شده است. بعضی از نظرسنجیها نشان می دهند که ترامپ در نیوهمپشایر، کلرادو و حتی ویرجینیا پیش افتاده است. اما آیا این کافی است؟ باید تا پنجشنبه هفته آینده صبر کنیم.

یورونیوز: حالا به نظر می رسد که نامزد سوم به دنبال استفاده کردن از جمعیت مورمونها در ایالت یوتا است. اوضاع در غرب چطور است؟

اشتفان گروبه: معمولا ایالت مورمون در آمریکا ایالتی جمهوریخواه بوده است. در همه ایالتهای معمولا جمهوریخواه می توان انتظار داشت که باز هم جمهوریخواهان رای بیاورند. اما هنوز یک نامزد محافظه کار مستقل در رقابت باقی مانده است که می تواند تهدیدی جدی برای ترامپ باشد. ایون مک مولن که اهل یوتاست و سابقه فعالیت برای سی آی ای را هم در کارنامه خود دارد، سرمایه گذاری زیادی برای فعالیت علیه ترامپ کرده است. اگر ترامپ ایالت یوتا را از دست بدهد، از نظر ریاضی کارش برای پیروزی در انتخابات بسیار دشوار خواهد شد.

یورونیوز: چند روزی است که در بعضی از ایالتها رای گیری آغاز شده است. اما حضور مردم برای رای دادن نسبت به گذشته کمتر بوده است. آیا این مساله به دموکراتها آسیب می زند؟

اشتفان گروبه: دقیقا این طور است. این مساله ای است که دموکراتها را نگران کرده است. باراک اوباما هم در آخرین حضورش در گردهمایی های انتخاباتی کلینتون به این مساله اشاره کرد. ما در ایالتهای فلوریدا و کارولینای شمالی که برای کلینتون از اهمیت حیاتی برخوردارند شاهد بودیم که حضور آفریقایی تبارها نسبت به دو دوره گذشته انتخابات کمرنگ تر بود. در عین حال می بینیم که سازماندهی لاتین تبارها بسیار قویتر بوده است. اما حضور لاتین تبارها در غیبت آفریقایی تبارها برای کلینتون کافی نیست.

یورونیوز: با تشکر.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گرایش سرمایه گذاران اروپایی و آمریکایی چند روز پیش از انتخابات آمریکا

ترامپ: کلینتون پریشان شده است

تماس مستقیم با رای دهندگان، تازه ترین تاکتیک کلینتون در انتخابات