Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تماس مستقیم با رای دهندگان، تازه ترین تاکتیک کلینتون در انتخابات

تماس مستقیم با رای دهندگان، تازه ترین تاکتیک کلینتون در انتخابات
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یورونیوز: زمان برای دو نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به سرعت در حال سپری شدن است.

آگهی

یورونیوز: زمان برای دو نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به سرعت در حال سپری شدن است. اشتفان گروبه، خبرنگار ما در واشنگتن درباره این انتخابات صحبت می کند.

اشتفان گروبه: یک هفته در دنیای سیاست زمان طولانی است. هفته گذشته درباره پیروزی خیره کننده هیلاری کلینتون در تگزاس و جورجیا صحبت می کردیم. اما این تصویر کاملا زیر و رو شده است. دلیل این که چنین چیزی را می گویم این است که رای های واقعی و اعداد و ارقام از این مساله حکایت دارند. نه این که نتیجه نظرسنجیها عوض شده باشد. با توجه به این که رای گیری در بعضی از ایالتها آغاز شده است می دانیم که چه کسانی از دموکراتها و جمهوریخواه ها به پای صندوقهای رای رفته اند. اگر این اعداد را با انتخابات سال 2012 مقایسه می کنیم می بینیم که وضعیت هیلاری کلینتون در کلرادو و کارولینای شمالی خوب است. اوضاع او در فلوریدا هم نسبتا خوب است. اگر او بتواند در این ایالتها برنده شود، انتخابات را برده است. در عین حال دونالد ترامپ از تحقیقات جدیدی که پلیس فدرال آمریکا درباره ایمیلهای کلینتون به راه انداخته است، نهایت بهره را خواهد برد.

یورونیوز: در این هفته های آخر نامزدها انرژی خود را در چه مناطقی صرف می کنند؟

اشتفان گروبه: تمرکز دو نامزد به ایالتهایی معطوف شده است که نسبتا می توان آنها را دموکرات توصیف کرد. مثلا پنسیلوانیا، ویسکانسین و میشیگان. این ایالتهایی است که دونالد ترامپ قصد دارد در آنها پیروز شود. او به سراغ قشر کارگر در این ایالتها رفته است تا رای آنها را جذب کند. او می خواهد خود را فردی معرفی کند که می تواند مشکلات اقتصادی این قشر را حل کند. این تاکتیک شاید موثر باشد. کارزار انتخاباتی کلینتون که پول سرشاری هم دارد، پا به پای ترامپ در این ایالتها حرکت می کند. کلینتون در این ایالتها بخصوص در کلرادو و ویرجینیا دست به تبلیغات گسترده و پرخرجی زده است. این می تواند نشانه ای از دستپاچگی کلینتون باشد. او به جای رفتن به ایالتهای عمدتا جمهوریخواه مثل تگزاس و جورجیا به سراغ این ایالتها در شمال رفته است.

یورونیوز: شما از هفته ای صحبت کردید که ترامپ در مبارزه های رخ به رخ کم آورده بود. کلینتون چطور می تواند از این مزیت استفاده کند؟

اشتفان گروبه: این مزیت به این معنی است که شما بتوانید مستقیما با رای دهنده ها تماس برقرار کنید. این کار فقط با داشتن بانکهای اطلاعاتی پیچیده از رای دهنده ها امکان پذیر است. این که شما دقیقا بدانید آنها چه میزان درآمد دارند، عادتهای مصرفی آنها چیست و مشخصات دیگر آنها را بدانید. نه این که کاملا به طور تصادفی به سراغ آنها بروید و در خانه آنها را بزنید. این که به سراغ کسانی بروید که برای شرکت در انتخابات ثبت نام کرده اند اما معمولا در روز انتخابات به پای صندوقهای رای نمی روند. تیم انتخاباتی کلینتون در ایالتهای مهم مثل فلوریدا در این زمینه فعال است. در این ایالتها صدها اسپانیایی زبان هستند که اعضای تیم انتخاباتی کلینتون فعالانه به درب خانه هایشان می روند و آنها را به رای دادن تشویق می کنند. این نوع فعالیت می تواند به پیروزی کلینتون در فلوریدا و ایالتهای دیگر کمک کند.

یورونیوز: اشتفان گروبه، سپاسگزارم از حضور شما در این برنامه.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شعار «رایش سوم» در ویدیوی حساب کاربری شبکه اجتماعی دونالد ترامپ جنجالی شد

شهادت مایکل کوهن در پرونده حق‌السکوت؛ تیم حقوقی ترامپ وکیل سابق را به «انتقام‌جویی» متهم کرد

ترامپ انتخاب نیکی هیلی را به عنوان نامزد معاون رئيس جمهور رد کرد