عفو بین الملل: رهبران اتحادیه اروپا ایتالیا را به بدرفتاری با مهاجران سوق داده اند

عفو بین الملل: رهبران اتحادیه اروپا ایتالیا را به بدرفتاری با مهاجران سوق داده اند
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سازمان عفو بین الملل در گزارش روز پنجشنبه ۳ نوامبر (۱۳ آبان) ایتالیا را بخاطر بدرفتاری با مهاجران و پناهجویان به باد انتقاد گرفته و رهبران اتحادیه اروپا را مسبب اصلی خوانده…

آگهی

سازمان عفو بین الملل در گزارش روز پنجشنبه ۳ نوامبر (۱۳ آبان) ایتالیا را بخاطر بدرفتاری با مهاجران و پناهجویان به باد انتقاد گرفته و رهبران اتحادیه اروپا را مسبب اصلی خوانده است.

«تفکیک، ضرب و شتم،شوک الکتریکی، انگشت نگاری اجباری، تحقیر جنسی و اخراج غیرقانونی» از جمله بدرفتاری های ماموران پلیس و مسئولان ایتالیایی با مهاجران و پناهجویان است که این سازمان بر می شمارد.

آنهایی که وارد خاک ایتالیا می شوند بلافاصله بعنوان «مهاجر غیرقانونی» یا «پناهجو» گروهبندی می شوند. پرسش مغرضانه از آنان برای مهاجر نامیدن خود که احتمال بازگردانده شدن آنها به کشورهایشان را در پی دارد انتقاد دیگر عفو بین الملل به ماموران و مسئولان ذیربط ایتالیایی است.

عفو بین الملل معتقد است رهبران اتحادیه اروپا با اتخاذ سیاست های سختگیرانه مهاجرتی خود مقامات و ماموران ایتالیایی را به بدرفتاری با مهاجران و پناهجویان سوق داده اند.

عفو بین الملل در گزارش خود می نویسد: «کشورهای اروپایی ممکن است بتوانند افراد را از سرزمین های تحت حاکمیت خود بیرون کنند اما نمی توانند از تعهدات مبتنی بر قوانین بین المللِ خود شانه خالی کنند.»

ایتالیا در کنار یونان دروازه ورود مهاجران غیرقانونی به اروپاست. گارد ساحلی این کشور تاکنون جان بسیاری از آنان را در آب های دریای مدیترانه از مرگ حتمی نجات داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

میلان برای کاهش تصادف دوچرخه‌سواران، کامیون‌ها را مجبور به نصب حسگرهای نقطه کور می‌کند

ایتالیا اولین مرکز استقرار مهاجران وارد شده از کشورهای «امن» را افتتاح کرد

تصاویری از پاک‌سازی تندیس داوود در فلورانس؛ گرد و خاک مجسمه معروف میکل‌آنژ گرفته شد