تهدید حمله موشکی انصارالله یمن به ریاض، دوبی و دوحه

تهدید حمله موشکی انصارالله یمن به ریاض، دوبی و دوحه
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

گروه انصارالله یمن پس از حمله موشکی هفته گذشته به فرودگاه عبدالعزیز جده در عربستان، تهدید کرد که ریاض، پایتخت این کشور را نیز مورد هدف موشک های دوربرد خود قرار خواهد داد.

خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران ایران، این مطلب را از قول حمید رزق «عضو هیئت ملی گفتگو کننده یمن» در مذاکرات کویت و «یکی از مدیران شبکه المسیره» منتشر کرد.

این عضو نزدیک به شیعیان حوثی یمن ضمن رد اتهام عربستان مبنی بر هدف قرار گرفتن اماکن مقدس اسلامی در مکه از سوی انصارالله، گفت عربستان در نبرد یمن «شکست خورده» و به این ترتیب «هیبت سعودی ها در هم شکسته است».

وی همچنین «ورود ارتش و کمیته های مردمی یمن به فاز تهاجمی علیه دشمن» را مؤثر خواند و عربستان سعودی و متحدانش را این چنین تهدید کرد: «موشک بعدی به طور حتم ریاض را هدف قرار خواهد داد و پس از آن دبی و شاید دوحه هدف قرار خواهند گرفت. به طور حتم ما حق دفاع از خود را داریم و این یک حق مشروع است».

معلوم نیست حمید رزق تا چه میزان سیاست های انصارالله را نمایندگی می کند اما با توجه به پیشینه چندین حمله موشکی این گروه به درون خاک عربستان، تلاش آنها برای حمله به ریاض و دیگر شهرها نامحتمل نیست.

عربستان می گوید موشک یمنی را که از منطقه صعده پرتاب شده، پیش از برخورد به هدف منهدم کرده است. با وجود بازتاب گسترده حمله اخیر یمنی ها به جده به ویژه در رسانه های ایران، تاکنون واکنش های رسمی چندانی از سوی تهران به این رویداد نشان داده نشده است. سخنگوی وزارت خارجه ایران هم اتهام عربستان و امارات مبنی بر قصد حمله انصارالله به مکه را رد کرده و آن را «مضحک» خوانده است.

عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری «در تبعید» یمن که در ریاض به سر می برد و وفاداران او در کشورش، حوثی های در قدرت و ارتشیان وفادار به علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری پیشین و «کمیته های مردمی» نزدیک به حوثی های مورد حمایت ایران را کودتاگر می دانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرمانده آمریکایی: ذخایر موشک و پهپاد حوثی‌های یمن ته می‌کشد

واشنگتن‌پست از طرح تازه آمریکا برای مقابله با قاچاق ادعایی اسلحه از ایران به یمن پرده برداشت

حمله حوثی‌ها به یک کشتی با پرچم لیبریا؛ حملات آمریکا و بریتانیا در غرب یمن ۱۱ کشته بر جا گذاشت