اهمیت روزافزون نقش زنان در آینده سیاسی ایالات متحده

اهمیت روزافزون نقش زنان در آینده سیاسی ایالات متحده
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نقش زنان در تعیین ساختار سیاسی ایالات متحده بیش از هر زمان دیگری اهمیت یافته است.

آگهی

نقش زنان در تعیین ساختار سیاسی ایالات متحده بیش از هر زمان دیگری اهمیت یافته است. امکان انتخاب نخستین رئیس جمهوری زن و شکاف جنسیتی آشکار میان دو نامزد اصلی از دلایل اصلی این امر است.

۵۱ درصد از جمعیت این کشور را زنان تشکیل می دهند و دو سوم زنان بالای ۱۸ سال برای رأی دادن ثبت نام کرده اند که خود به تنهایی بزرگترین گروه رأی دهنده را در این کشور می سازد. بر اساس نظر سنجی وسیع روزنامه واشنگتن پست، هیلاری کلینتون در میان زنان ۱۴ امتیاز بیشتر از ترامپ دارد و ترامپ در میان مردان ۱۶ امتیاز بالاتر است. اما اشتیاق زنان برای ریاست جمهوری هیلاری کلینتون چندان زیاد نیست.

جنیفر لالِس، مدیر موسسه زنان و سیاست در دانشگاه واشنگتن درباره هیلاری کلینتون می گوید: «او شخصیتی است که موافقان و مخالفان پرشوری دارد. از یک سو دموکراتهایی که به شدت مجذوب او و ریاست جمهوری اش هستند و از طرف دیگر جمهوری خواهانی که فکر ریاست جمهوری او را هم نمی توانند بکنند. بنابراین بخشی از این رویداد تاریخ ساز (انتخاب یک زن به عنوان رئیس جمهوری ایالات متحده) به این واقعیت بر می گردد که او چنین شخصیتی دارد.»

کلینتون برای آمریکایی ها چهره آشنایی است و به سردی و جاه طلبی معروف است.او با تمامی رسوایی های دروغین و واقعی اش نمود تشکیلات واشنگتن است و پس از ترامپ، نامحبوبترین نامزد انتخابات بوده است. اگر پای شکافِ جنسیتی در میان نبود، شانس کلینتون برای انتخاب شدن بسیار کم بود. از سوی دیگر شمار زنان هوادار ترامپ ناچیز است و بعید است تا روز انتخابات هم افزایشی داشته باشد.

وَنِسا ویلیامز گزارشگر واشنگتن پست درباره دونالد ترامپ می گوید: «روایت جاری
حکایت از آن دارد که او جنسیت باور است، فکر می کنم او باید بتواند این روایت را عوض کند. سابقه او، یعنی در واقع، اظهارات پیشین و اخیرش درباره زنان روشن است. دیگر اینکه او به طور خاص نگفته که می خواهد درباره مسائل مهم برای زنان چه اقداماتی بکند.»

مسائلی نظیر اقتصاد، بهداشت، خانواده و مسائل اجتماعی نظیر حق سقط جنین برای زنان مهم است. زنان همچنین بیش از مردان به دنبال اجرای عدالت در مورد خود هستند چراکه برای نمونه دستمزد آنها به شکل متوسط از مردان کمتر است. نظر کلینتون درباره گرفتن مالیات بیشتر از میلیونرها و برداشتن فشار از روی خانواده های متوسط در میان زنان بازتاب خوبی داشته است.

دلیل دیگر اینکه اشتیاق کم زنان به رئیس جمهوری زن، وجود خود هیلاری کلینتون است. او برای خیلی ها یادآور گذشته است تا آینده. اما هنوز هم برای اکثر زنان او بسیار بهتر از ترامپ است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تاثیر تحقیقات اف بی آی در مورد ایمیل های کلینتون بر نظرسنجی ها

حمایت بایدن از موضع سناتوری که خواستار انتخابات زودرس در اسرائیل شده بود

چالش تازه دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۴: حمایت بایدن از اسرائیل و از دست دادن آرای عرب‌ها و مسلمانان