Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

لبنان پس از دو سال و نیم صاحب رئیس جمهور شد

لبنان پس از دو سال و نیم صاحب رئیس جمهور شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

طبق سنت رایج در لبنان، نخست وزیر از میان سنی های این کشور برگزیده می شود و سعد حریری بیشترین شانس را برای نخست وزیری دارد.

آگهی

پارلمان لبنان روز دوشنبه میشل عون را که یک مسیحی مارونی و مورد حمایت حزب الله است بعنوان رئیس جمهور جدید این کشور برگزید. انتخاب این ژنرال سابق ارتش لبنان پس از دو سال و نیم که این کشور بدون رئیس جمهور بود با استقبال زیادی روبرو شده است.

چاربل اسکندر، بازیگر لبنانی می گوید: «ژنرال میشل عون همۀ احزاب سیاسی را دور خود جمع کرده است، این همان چیزی است که ما می خواستیم. ما رئیس جمهوری را می خواهیم که مردم را بجای چند دسته شدن با هم متحد کند.»

میشل عون توانست ۸۳ رای مثبت به دست آورد و در مقابل، ۴۴ نماینده به انتخاب نامزد مورد حمایت حزب الله و ایران رای منفی دادند. وی در نطق خود با وعدۀ افزایش قدرت ارتش و بازگشت پناهجویان سوری به کشورشان، تاکید کرده است لبنان در بحران سیاسی و نظامی منطقه کاملا بی طرف خواهد ماند.

سعید حریری که رهبر جریان المستقبل در این کشور است، پس از ماهها مخالفت سرانجام با ریاست جمهوری میشل عون موافقت کرد و به این ترتیب مقدمات این انتخاب فراهم شد.

نخست وزیر سابق لبنان دربارۀ این انتخاب می گوید: «امروز روز مهمی برای لبنان است و به خواست خدا مردم لبنان دیدند که ما در یک موقعیت دشوار بودیم اما امروز یک خطر بزرگ که ما را در برگرفته بود پایان یافت.»

طبق سنت رایج در لبنان، نخست وزیر نیز از میان سنی های این کشور برگزیده می شود و سعد حریری بیشترین شانس را برای نخست وزیری لبنان دارد. رئیس مجلس نیز از میان شیعیان لبنان انتخاب خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اختلاف‌های قدیمی آتش تنش‌های مذهبی در لبنان را شعله‌ور کرد

وزیر کشور لبنان: قتل صراف وابسته به حزب‌الله و رابط ایران، احتمالا کار اسرائیل بوده است

گسترش تنش‌ها در منطقه؛ اسرائيل اهدافی را در خاک لبنان مورد هدف قرار داد