Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مجلس ایران صلاحیت نامزدهای پیشنهادی روحانی برای سه وزارتخانه را بررسی می‌کند

مجلس ایران صلاحیت نامزدهای پیشنهادی روحانی برای سه وزارتخانه را بررسی می‌کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

مجلس شورای اسلامی روز سه‌شنبه ۱۱ آبان/ اول نوامبر صلاحیت رضا صالحی امیری، فخرالدین احمدی دانش آشتیانی و و مسعود سلطانی‌فر، وزرای پیشنهادی حسن روحانی برای وزارت‌خانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و ورزش و جوانان را بررسی می‌کند.

این رای اعتماد در پی استعفای «پر سر و صدای» علی جنتی، وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد، علی‌اصغر فانی، وزیر سابق آموزش پرورش و محمود گودرزی، وزیر سابق ورزش و جوانان و به منظور ترمیم کابینه حسن روحانی انجام می‌شود. دوره ریاست جمهوری آقای روحانی کمتر از یک سال دیگر به پایان می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، در نشست علنی روز سه‌شنبه، رئیس‌جمهوری ایران در سخنرانی خود برای دفاع از وزرای پیشنهادی خود، بار دیگر از وضعیت کشور در دوران ریاست جمهوری هشت ساله محمود احمدی‌نژاد انتقاد کرد. به گزارش ایلنا، آقای روحانی وضعیت کشور را در زمان آغاز دوران ریاست‌جمهوری خود «شبه‌بحرانی» توصیف کرد.

پس از سخنرانی حسن روحانی شماری از نمایندگان در موافقت یا مخالفت با وزرای پیشنهادی سخنرانی کرده اند. مجلس نهم – که اکثریت قریب به اتفاق نمایندگان آن را اصولگرایان تشکیل می‌دادند، پیشتر با وزارت آقایان صالحی امیری، احمدی دانش آشتیانی و سلطانی‌فر مخالفت کرده بود. برخی بر این باورند که رای اعتماد مجلس به این سه نفر، می‌تواند نشانگر پشتیبانی یا عدم حمایت اکثریت مجلس از دولت روحانی باشد.

بخوانید: واکنش‌ها به ترمیم کابینه دولت: منتقدان می‌گویند تغییرات، کارکرد انتخاباتی دارد

قرار است نمایندگان مجلس در جلسه بعد از ظهر به وزرای پیشنهادی رای دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رویترز با استناد به تصاویر ماهواره‌ای: ایران در حال توسعه تولیدات موشکی است

بازداشت‌ها و فشارهای زودهنگام پسا انتخابات؛ آیا پزشکیان اراده و توان نجات زندانیان سیاسی را دارد؟

کشتی جنگی ایرانی در حین انجام «تعمیرات» واژگون شد؛ تعدادی مجروح شدند