اعتراض فعالان اجتماعی به شکنجه شدن یک فعال سیاسی زندانی در روسیه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اعتراض فعالان اجتماعی به شکنجه شدن یک فعال سیاسی زندانی در روسیه

حدود دوازده تن از فعالان اجتماعی در اعتراض به شکنجه شدن زندانیان، در مقابل ساختمان رسیدگی به امور زندان ها در شهر مسکو اعتراض کردند.

این اعتراض پس از آن برگزار شد که ایلدر دادین، یکی از زندانیان سیاسی در نامه ای به همسرش از شکنجه شدنش توسط زندانبان ها خبر داده و گفته است که بارها او را به قتل و تجاوز تهدید کرده اند.

دادین این نامه را از طریق وکیل خود به دست همسرش رسانده است. او در پی حضور در یکی از اعتراض های مردمی که بدون مجوز بوده حدود دو سال پیش دستگیر و در یکی از زندان های دور دست در منطقه ای مرزی در شمال روسیه زندانی شد. برای این فرد حکم دو سال و نیم زندان در نظر گرفته شده است.

آقای دادین اولین فردی است که بر اساس قانون جدید روسیه که سال ۲۰۱۴ میلادی در مورد اعتراض خیابانی بدون مجوز تصویب شد، بازداشت شد و فعالان اجتماعی خواستار آزادی او هستند. پیش تر سازمان عفو بین الملل در نامه به مقام های کرملین خواستار آزادی این زندانی شده بود.

مقام های زندان در این رابطه گفته اند که زندانبان ها تنها زمانی که او نمی خواسته سلولش را ترک کند، ناچار به استفاده از زور شده اند. سخنگوی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه نیز اعلام کرده که در این رابطه تحقیقاتی انجام خواهند داد.