عملیات پلیس برای تخلیه محل تجمع مهاجران در پاریس

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
عملیات پلیس برای تخلیه محل تجمع مهاجران در پاریس

پلیس پاریس روز دوشنبه در عملیاتی نسبت به تخلیه محل تجمع پناهجویان در مناطق شمال شرقی شهر اقدام کرد.
اگرچه پلیس اعلام کرده بود که حضور آنها در این منطقه تنها برای بررسی اسناد هویت حدود ۲ هزار پناهجویی است که از چند روز پیش در این مناطق تجمع کرده اند اما تصاویر ارسالی نشان می دهد که پلیس نسبت به برچیدن چادرها در این منطقه اقدام کرده است.

مسئولان این عملیات گفته بودند که این اقدام تنها جهت بررسی اوراق هویت این افراد و وضعیت اجازه اقامت آنها و نیز شرایط بهداشتی در این چادرها است و عملیات تخلیه این منطقه طی روزهای آتی صورت خواهد گرفت.

شهردار پاریس در نامه ای به برنارد کازنو، وزیر کشور فرانسه بر لزوم تخلیه این منطقه از پناهجویانی که به تازگی به این محل هجوم آورده اند، تاکید کرده بود. پیش تر فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه نیز وعده داده بود که این منطقه به زودی تخلیه شود.

این اقدام پلیس یک هفته پس از برچیده شدن اردوگاه جنگل در شهر کاله فرانسه صورت می گیرد.
تعداد پناهجویان پیش از آغاز عملیات تخلیه این اردوگاه غیرقانونی بیش از ۶ هزار نفر عنوان شده بود اما به گفته پلیس حدود هزار تن از آنها پیش از تخلیه این اردوگاه از منطقه گریخته بودند.

به گزارش مقام های رسمی فرانسه حدود ۱۵۰۰ پناهجوی کودک و نوجوان نیز همچنان دراردوگاه جنگل باقی مانده اند و در انتظار پذیرفته شدن از سوی بریتانیا هستند. بریتانیا تاکنون حدود ۲۴۷ تن از این نوجوانان و کودکان را پذیرفته است.