لرزش های زمین ۱۵ هزار ایتالیایی را مجبور به ترک خانه های خود کرده است

لرزش های زمین ۱۵ هزار ایتالیایی را مجبور به ترک خانه های خود کرده است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

زمین لرزه های پرقدرت در چند روز اخیر مرکز کشور ایتالیا را لرزانده، ساختمانها را ویران، تعدادی را زخمی و ۱۵ هزار ایتالیایی را از خانه و کاشانه خود آواره کرده اما تلفات جانی برجای نگذاشته…

آگهی

زمین لرزه های پرقدرت در چند روز اخیر مرکز کشور ایتالیا را لرزانده، ساختمانها را ویران، تعدادی را زخمی و ۱۵ هزار ایتالیایی را از خانه و کاشانه خود آواره کرده اما تلفات جانی برجای نگذاشته است.

آخرین زلزله به بزرگی ۶.۵ در مقیاس ریشتر روز یکشنبه در نزدیکی دو شهر پروجا و نورچا روی داد و شدتش بقدری زیاد بود که در رم، پایتخت نیز به راحتی حس شد.

فرانچسکو از جمله کسانی که مجبور به ترک شهر نورچا شده است می گوید:« مردم نگران، پریشان و به لحاظ روانی نابود شده اند چرا که همه چیز را از دست داده اند. نمی دانند آیا آینده ای دارند یا نه و اگر هنوز خانه ای پاپرجا بوده باشد کی می توانند به آن بازگردند. همه ما کسب و کار و شغلی داشتیم اما اکنون همه چیزمان را از دست داده ایم. چیزی برایمان باقی نمانده و غم و اندوهی عمیق زندگی ما را احاطه کرده است.»

زمین لرزه ها و پس لرزه های چند روز اخیر در مرکز ایتالیا موج دامنه دار زمین لرزه ۶.۲ ریشتری ماه اوت در آماتریچه این کشور است که حدود ۳۰۰ کشته برجای گذاشت.

آندرئا ترتیلیانی، از انستیتوی ملی ژئوفیزیک و آتشفشان شناسی ایتالیا می گوید:«متاسفانه زلزله ۶.۵ ریشتری پس لرزه های بسیاری زیادی را بدنبال خواهد داشت، برخی از این پس لرزه ها پرقدرت خواهند بود یا نه. نمی توانیم پیش بینی کنیم آیا این پس لرزه ها به قدرت زلزله اصلی خواهند بود اما مطمئنا می توانیم بگویم که این وضعیت تا چند هفته دیگر ادامه خواهد یافت.»

زمستان در راه است و زمین لرزه ها و پس لرزه هایی که در دامنه کوه «ردنتوره» در مرکز ایتالیا ترک انداخته به گفته زمین شناسان و کارشناسان ایتالیایی به این زودی ها آرام نخواهند گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف دیوارنگاره‌های دست‌نخورده در ایتالیا؛ تالاری شگفت‌انگیز که روایت‌گر نبرد تروا و اساطیر یونان است

انفجار در نیروگاه برق ایتالیا؛ غواصان بدنبال قربانیان می‌گردند

جسد زن جوان فرانسوی که به دنبال «شکار ارواح» بود در کلیسای متروکه‌ای در ایتالیا پیدا شد