برندگان اوزان سنگین در تورنمنت جودوی ابوظبی به روی سکو رفتند

برندگان اوزان سنگین در تورنمنت جودوی ابوظبی به روی سکو رفتند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

چهارمین تورنمنت مهم فصل مسابقات جودو روز یکشنبه در ابوظبی به پایان رسید.

آگهی

چهارمین تورنمنت مهم فصل مسابقات جودو روز یکشنبه در ابوظبی به پایان رسید.

پدرو لاسوئن، خبرنگار یورونیوز در گزارش خود از محل برگزاری این تونمنت آورده است: «مسابقات جودوی گرند اسلم ابوظبی با بارانی از امتیازات ایپون، وازاری و یوکو به پایان رسید. این یعنی زرادخانه تهاجمی جودو. برای برترین ها این بهترین فرصت بود تا پس از دو ماه استراحت و پیش از دو مسابقه باقی مانده فصل در چین و ژاپن، توان خود را بیازمایند. برای جوان ترها نیز میدان، میدان کسب تجربه و چشیدن بیشتر طعم این ورزش بود.»

گویسیه استینهویس روز یکشنبه ثابت کرد یکی از برترین های جودوی زنان در وزن منهای ۷۸ کیلوگرم است. این جودوکار هلندی که نایب قهرمانی بزرگسالان اروپا را در کارنامه دارد در فینال با امتیاز یوکو، آنا ماریا واگنر آلمانی، قهرمان جوانان اروپا را شکست داد تا چهارمین قهرمانی خود را در یک تورنمنت گرند اسلم جشن بگیرد.

در وزن به اضافه ۷۸ کیلوگرم، ماریا سوئلن اَلتمن برزیلی که آرزوی بالا رفتن پرچم کشورش را در ریو داشت دو ماه دیرتر به آرزویش رسید. او در این تورنمنت همه رقبای خود را با قدرت از پیش رو برداشت و در فینال کارولین وایس آلمانی، قهرمان جایزه بزرگ بوداپست را با امتیاز وازاری و ایپون شکست داد.

در فینال وزن منهای ۹۰ کیلوگرم مردان، الکساندر کوکول، ورزشکار صرب موفق شد با همین نتیجه یعنی با امتیازهای وازاری و در نهایت ایپون، اکسل کلرژه حریف فرانسوی اش را مغلوب کند و به گردن آویز طلا دست یابد.

در غیاب تدی رینر چهره سرشناس و قهرمان المپیک در وزن ۱۰۰ کیلوگرم، دانیل ناتیای ۲۳ ساله از رومانی موفق شد در فینال، الکساندر واخاویاک، جودوکار بلاروس را با امتیازهای یوکو و وازاری از پیش رو بردارد و بر سکوی نخست بایستد. دانیل ناتیا بی شک یکی از امید های کسب مدال در بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تکرار تاریخ‌سازی؛ تاجیکستان با شکست امارات و صعود به یک چهارم نهایی در کنار استرالیا قرار گرفت

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید

جودو؛ لوسی رنشال در گرند اسلم ابوظبی برای بریتانیا مدال طلا گرفت