نخست وزیر دولت انتقالی اسپانیا رای اعتماد نگرفت

نخست وزیر دولت انتقالی اسپانیا رای اعتماد نگرفت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

همان طور که پیش بینی می شد ماریانو راخوی، نخست وزیر دولت انتقالی نتوانست برای تشکیل دولت رای اعتماد بگیرد.

آگهی

همان طور که پیش بینی می شد ماریانو راخوی، نخست وزیر دولت انتقالی نتوانست برای تشکیل دولت رای اعتماد بگیرد. آقای راخوی امیدوار است که بتواند روز شنبه رای اعتماد اعضای پارلمان را کسب کند و به ده ماه بن بست سیاسی در اسپانیا پایان دهد. چرا که سوسیالستها که ۸۴ کرسی در پارلمان دارند و در روز پنجشنبه رای منفی دادند، گفته اند جلسه روز شنبه را ترک می کنند تا راه برای تشکیل دولت هموار شود.

در دو انتخاباتی که در عرض ده ماه گذشته برگزار شد، هیچ حزبی نتوانست اکثریت مورد نیاز برای تشکیل دولت را به دست بیاورد و تلاشهای پیشین برای تشکیل دولت ائتلافی بدون نتیجه بوده است.

در جلسه روز پنجشنبه پدرو سانچز، رهبر حزب «کارگران سوسیالیست» رای منفی داد.

نمایندگان حزب چپگرای «پودموس» یا «ما می توانیم» به همراه پابلو ایگلسیاس، رهبر این حزب، جلسه پارلمان را ترک کردند.

حزب محافظه کار «مردم» به رهبری ماریانو راخوی، نخست وزیر دولت موقت، توانسته بود در دو انتخابات قبلی بیشترین کرسی را به خود اختصاص دهد اما تا کنون موفق نبود که در مذاکره با احزاب دیگر دولت ائتلافی تشکیل دهد.

سیاستهای ریاضت اقتصادی که منجر به بیکاری و کاهش دستمزد شماری از مردم اسپانیا شده است گروهی از حامیان حزب حاکم را به به سمت چپهای تندرو سوق داده است که مخالف تمکین از سیاستهای اقتصادی اتحادیه اروپا هستند.

حزب «کارگران سوسیالیست» به رهبری پدرو سانچز با وجود این که در انتخابات در جایگاه دوم قرار گرفت، دو بار این بخت را پیدا کرد که دولتی ائتلافی تشکیل دهد. اما تلاشهای آقای سانچز بدون نتیجه بود و پارلمان به او رای اعتماد نداد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماریانو راخوی و دوره جدید نخست وزیری

اعتراض با تراکتور و تپاله گاو؛ کشاورزان خشمگین فرانسه بزرگراه‌ها را می‌بندند

وزیر دفاع بریتانیا: حرف‌های تازه نتانیاهو ناامید کننده است