Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آغاز کمک رسانی ها به زلزله زدگان پس از وقوع دو زمین لرزه شدید در ایتالیا

آغاز کمک رسانی ها به زلزله زدگان پس از وقوع دو زمین لرزه شدید در ایتالیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دو ماه پس از زلزله مرگبار ۶.

آگهی

دو ماه پس از زلزله مرگبار ۶.۲ ریشتری که مرکز ایتالیا را لرزاند و حدود ۳۰۰ کشته بر جای گذاشت، بار دیگر چهارشنبه شب دو زمین لرزه به فاصله دو ساعت و به قدرت ۵.۴ ریشتر و ۶.۱ ریشتر شهرهای کوچکی از جمله ویسو و کامرینو در مرکز ایتالیا را تکان داد.

شهردار ویسو درباره اقداماتی که هم اکنون برای کمک به اهالی این شهر در جریان است، می گوید: «ما روی نیازهای اساسی مردم تمرکز کرده ایم. نیازهایی مانند آب، غذا و نیازهای بهداشتی. ما در حال تدارک دو آشپزخانه موقت نیز هستیم و مشکل بزرگ بعدی، آماده سازی مکانی برای امشب و خوابیدن این مردم است. سعی می کنیم بهترین کارممکن را برایشان انجام دهیم و اگر موفق نشویم دستکم برایشان چادرهایی را آماده خواهیم کرد. بررسی میزان خسارات وارد شده هم آغاز شده است، خسارتهای زیادی وارد شده و مراکز اصلی اداری این منطقه و اطراف آن بشدت آسیب دیده اند.»

به گفته آژانس حفاظت مدنی ایتالیا این زمین لرزه ها تلفات انسانی بر جای نگذاشته اما دهها نفر از ساکنان این شهر زخمی شده اند.

نماینده این آژانس می گوید: «شب گذشته پس از وقوع زلزله، برق قطع شد و باد و بارش باران هم شروع شد. ما تلاش کردیم خودمان را سازماندهی کنیم و همه در یکی از میدانها جمع شدیم. سپس منطقه به منطقه جلو رفتیم تا ببینیم آیا کسی دچار مشکل شده است یا خیر. خوشبختانه کسی آسیب جدی ندیده است.»

این حادثه چند بنای قدیمی از جمله چند کلیسای تاریخی را نیز ویران کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایتالیا؛ بازدید پاپ از آسیب دیدگان زلزله ۳ سال پیش کارمینو

افزایش خسارت به شهر تخریب شده آماتریس ایتالیا

پاپ راه را برای قدیس شدن یک اینفلوئنسر نوجوان باز کرد