Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

رئیس جمهوری فیلیپین وارد ژاپن شد

رئیس جمهوری فیلیپین وارد ژاپن شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین در سفر به ژاپن به دولت این کشور اطمینان داد که در رابطه با اختلاف توکیو و پکن بر سر دریای چین جنوبی از موضع ژاپن حمایت می…

آگهی

رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین در سفر به ژاپن به دولت این کشور اطمینان داد که در رابطه با اختلاف توکیو و پکن بر سر دریای چین جنوبی از موضع ژاپن حمایت می کند.

رئیس جمهوری فیلیپین می گوید که هدف از این سفر تحکیم روابط اقتصادی با دولت چین بوده است.

وی روز چهارشنبه پس از استقبال از سوی شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن گفت: «فیلیپین به همکاری با ژاپن درباره مسائلی که برای هر دو طرف در منطقه مورد توجه است ادامه می دهد و از ارزش های مشترک دموکراسی محافظت می کند. این کشور از حاکمیت قانون و حل مسالمت آمیز اختلافات، از جمله درباره دریای چین جنوبی تبعیت می کند.»

نخست وزیر ژاپن نیز در سخنانی در حضور خبرنگاران گفت: «ژاپن از تلاش های رئیس جمهور دوترته در دیدار از چین و سعی در توسعه و پیشبرد روابط دوجانبه بین فیلیپین و چین استقبال می کند.»

سفر هفته گذشته رئیس جمهوری فیلیپین به چین به دلیل اعلام موضع وی علیه ایالات متحده آمریکا جنجال برانگیر بود. آقای دوترته این بار نیز در ادامه مواضع ضدآمریکایی اش، اعلام کرد که وی خواستار بیرون رفتن نظامیان خارجی از کشورش طی دو سال آینده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شهرداری توکیو برای افزایش نرخ زاد و ولد اپلیکیشن دوستیابی راه‌اندازی می‌کند

پیام‌آوران صلح؛ درختانی که از بمب اتمی در هیروشیما جان سالم به در بردند

کاوشگر ماه از سومین «شب یخبندان قمری» نیز جان سالم به در برد