فرانسه: تمام مهاجران از اردوگاه جنگل در بندر کاله تخلیه شدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Masoud Imani Kalesar
فرانسه: تمام مهاجران از اردوگاه جنگل در بندر کاله تخلیه شدند

دولت فرانسه روز چهارشنبه اعلام کرد عملیات تخلیه اردوگاه معروف به «جنگل» در بندر کاله پایان یافته و هزاران مهاجر ساکن در آن به مناطق دیگر این کشور منتقل شده اند.

فابیان بوسیو، بخشدار «پا دو کاله» گفت:«امروز به راستی پایان کار کمپ جنگل است، لحظه ای مهم و تاثرانگیز. اینجا، این کمپ با اجتماعات متفاوتی که داشت شاهد اتفاقات زیاد و تجربه بی نظیر انسانی بوده است. اما آخرین برگ این کتاب را ورق می زنیم، کاری مثبت، چرا که از این افراد در فرانسه استقبال می شود و آنها زندگی تازه ای را شروع می کنند.»

شب پیش از اعلام این خبر توسط دولت فرانسه، مهاجران تعدادی از زاغه های این کمپ را به آتش کشیدند که از اوج ناامیدی و آخرین تقلاء و مخالفت آنان با تصمیم دولت فرانسه حکایت داشت.

برخی از مقامات هم اما گفتند که آتش زدن محل زندگی پیش از ترک همیشگی آن، رسم و سنت برخی از اجتماعات مهاجران ساکن در اردوگاه جنگل بوده است.

عملیات تخلیه و انتقال بیش از ۷ هزار مهاجر و پناهجوی اردوگاه جنگل به اردوگاه هایی دیگر در فرانسه از روز دوشنبه آغاز شد.

خواست و هدف اغلب مهاجران در اردوگاه جنگل کاله عبور از کانال یا تونل مانش و رسیدن به خاک بریتانیا بود و نه ماندن در خاک فرانسه، و خواست دولت فرانسه تخریب و تعطیلی همیشگی جنگل.

نگرانی دیگر فعالان و نهادها و بنیادهای خیریه، اکنون اطمینان از سلامت جسمی و روانی حدود یک هزار مهاجر کم سن و سال این اردوگاه است که در کانتینرها جا داده شده اند.