هنرمند اوتیست مکزیکوسیتی را به تصویر کشید

هنرمند اوتیست مکزیکوسیتی را به تصویر کشید
نگارش از Euronews

خبر کوتاه استفن ویلتشایر، هنرمند بریتانیایی که علیرغم ابتلا به اوتیسم دارای حافظۀ تصویری بسیار قوی است پس از پرواز بر فراز مکزیکوسیتی نمای کاملی از این شهر را در برابر تماشاگران ترسیم…

خبر کوتاه

استفن ویلتشایر، هنرمند بریتانیایی که علیرغم ابتلا به اوتیسم دارای حافظۀ تصویری بسیار قوی است پس از پرواز بر فراز مکزیکوسیتی نمای کاملی از این شهر را در برابر تماشاگران ترسیم کرد.

پرواز وی بر فراز این شهر فقط نیم ساعت طول کشید و پس از آن، این هنرمند اوتیست توانست نمای هوایی این شهر را به روی کاغذ نقاشی کند.

او برای نقاشی شهر مکزیکوسیتی به روی یک تابلوی بزرگ، ۴۰ ساعت وقت صرف کرد و هر روز هفت ساعت به این کار اختصاص می داد. در نمایی که او از این شهر ترسیم کرده ساختمان ها به خوبی قابل تشخیص اند و جزییات تمامی آسمانخراش ها نظیر مرکز تجارت جهانی مکزیکوسیتی به خوبی رعایت شده است.

بیماری اوتیسم استفن ویلتشایر که به «مرد دوربینی» مشهور است در سن سه سالگی تشخیص داده شد. او تا ۹ سالگی قادر به صحبت کردن نبود و اولین کلماتی که به زبان آورده است کاغذ و مداد بود.

استفن ویلتشایر در مدرسۀ هنر لندن درس خوانده و تاکنون تصاویر پانورامیک شهرهایی مانند نیویورک و لندن را پس از تنها نیم ساعت پرواز نقاشی کرده است.

مطالب مرتبط