Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نیروهای دولت لیبی یازده زن و دختر را از اسارت داعش آزاد کردند

نیروهای دولت لیبی یازده زن و دختر را از اسارت داعش آزاد کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یازده زن و دختر اهل اریتره که مدت یک سال و نیم در لیبی در دست نیروهای داعش اسیر بودند، سرانجام روز شنبه در شهر سرت لیبی و در جریان عملیات نیروهای طرفدار دولت این کشور برای آزادسازی این شهر از کنترل نی

آگهی

یازده زن و دختر اهل اریتره که مدت یک سال و نیم در لیبی در دست نیروهای داعش اسیر بودند، سرانجام روز شنبه در شهر سرت لیبی و در جریان عملیات نیروهای طرفدار دولت این کشور برای آزادسازی این شهر از کنترل نیروهای داعش، آزاد شدند.

این یازده نفر پس از آزادی، به همسایه غربی سرت یعنی شهر مصراته منتقل شدند.

در میان آنها دختری دوازده ساله نیز دیده می شود. او درباره نیروهای داعش می گوید: «مردان دولت اسلامی به تجاوز به ما عادت داشتند و ما نمی توانستیم کاری بکنیم. اگر مخالفت می کردیم، ما را با طناب می بستند و دوباره تجاوز می کردند. ما هیچ قدرتی نداشتیم. آنها هر کاری که می خواستند با ما می کردند، سپس ما را می فروختند یا تهدیدمان می کردند که ما را در اختیار فرد دیگری می گذارند. من آرزوی مرگ می کردم زیرا مرگ بهتر از زندگی در اسارت مردانی از دولت اسلامی بود. به همین دلیل خودمان را از طبقه سوم ساختمانها به پایین می انداختیم.»

پس از اینکه او و مادرش از بالای ساختمانی می پرند، او دچار جراحاتی می شود و پاهای مادرش می شکند.

این زنان به همراه فرزندانشان زمانی که سعی داشتند از اریتره و از مسیر لیبی، خودشان را به اروپا برسانند به اسارت نیروهای داعش درآمده بودند.

این دختر دوازده ساله در ادامه می گوید: «ما از مسیر صحرا و بطور غیرقانونی وارد لیبی شدیم که برای این کار هم سختی های زیادی را تحمل کردیم. امیدوارم جهان بتواند راه حلی برای مشکل ما بیابد. می خواهیم به اروپا برویم تا در امان باشیم. امیدوارم که جهان رنج ما را ببیند و بتواند به ما کمک کند.»

نبرد نیروهای طرفدار دولت با داعش در شهر سرت ادامه دارد، این شهر پایتخت داعش در لیبی محسوب می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رهبر حزب سوسیالیست اسپانیا از مقام خود استعفاء داد

هشت ماه بن بست سیاسی در اسپانیا؛ آخرین چانه زنی های ماریانو راخوی برای تشکیل دولت

رهبران لیبی با تشکیل یک دولت یکپارچه جدید موافقت کردند