انتقال هزاران مهاجر و عملیات تعطیلی همیشگی اردوگاه کالۀ فرانسه آغاز شد

انتقال هزاران مهاجر و عملیات تعطیلی همیشگی اردوگاه کالۀ فرانسه آغاز شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بیش از ۷ هزار مهاجر و پناهجوی آفریقایی، خاورمیانه ای و آسیایی ساکن در اردوگاه معروف به جنگل در بندر کاله فرانسه از امروز دوشنبه برای همیشه به مناطق دیگر این کشور منتقل و اسکان داده می…

آگهی

بیش از ۷ هزار مهاجر و پناهجوی آفریقایی، خاورمیانه ای و آسیایی ساکن در اردوگاه معروف به جنگل در بندر کاله فرانسه از امروز دوشنبه برای همیشه به مناطق دیگر این کشور منتقل و اسکان داده می شوند.

به همین منظور، اولین کاروان متشکل از ۶۰ دستگاه اتوبوسِ حامل مهاجران و پناهجویان بندر کاله را ترک کرد.

The Jungle in Calais 2003-2016یک شهروند فرانسه که در اردوگاه حاضر بود در جواب این سوال که چرا به کمپ آمده است گفت که «برای همراهی و وداع با دوستانشان در جنگل که مدت هاست همدیگر را می شناسند و امروز راهی سرنوشتی نامعلومند.»

هدف اغلب مهاجران در کاله عبور از کانال یا تونل مانش و رسیدن به خاک بریتانیا بود. گمان می رود گروه هایی از آنان که حاضر به ترک کمپ و کاله نیستند مقاومت خواهند کرد.

مقامات فرانسوی تخمین می زنند تعطیلی همیشگی باقیماندۀ اردوگاه جنگل و انتقال کامل مهاجران از بندر کاله حداقل یک هفته زمان خواهد برد. صدها پلیس و مسئول فرانسه برای همین منظور در اردوگاه جنگل و کاله تجمع کرده اند.

دولت فرانسه نیمی از اردوگاه کاله را برچیده بود و فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه وعده داده بود که نهایتا تا پایان سال جاری میلادی باقیمانده کمپ کاله به کلی برچیده خواهد شد.

یکی از مهاجران با تردید به تصمیم دولت فرانسه و آینده نامعلوم خود و در حالی که حاضر نبود چهره اش در تلویزیون دیده شود به خبرنگار یورونیوز گفت:«من سودانی هستم، دولت فرانسه پیش تر به ما گفت که شما را به شهرهای دیگر منتقل می کنیم، با این استدلال که شرایط زندگی در جنگل خوب نیست، زمستان در راه است و دلایل دیگر.»

ژیرو شاندور، خبرنگار یورونیوز از کاله می گوید:«بسیاری از مهاجرانی که با آنها صحبت کرده ایم نمی خواهند در برابر دروبین های تلویزیونی ظاهر شوند و از حضور اهل رسانه در کمپ شرمگین هستند. اغلب آنان می گویند می خواهند به بریتانیا بروند و نمی خواهند تا به اردوگاه های دیگر در فرانسه منتقل شوند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراض به روند کند انتقال کودکان بدون همراه از فرانسه به بریتانیا

درگیری پلیس فرانسه و مهاجران در اردوگاه «جنگل» در شمال فرانسه

اردوگاه جنگل تخریب می شود