از سرگیری نبرد شدید زمینی و هوایی در حلب

از سرگیری نبرد شدید زمینی و هوایی در حلب
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با پایان آتش بس و از سرگیری نبرد در حلب، ارتش سوریه تصاویری را منتشر کرد که در آن سربازان درگیر نبرد سختی با شورشیان در حومه جنوب غربی این شهر، به ویژه در منطقه ای به نام المشهد…

آگهی

با پایان آتش بس و از سرگیری نبرد در حلب، ارتش سوریه تصاویری را منتشر کرد که در آن سربازان درگیر نبرد سختی با شورشیان در حومه جنوب غربی این شهر، به ویژه در منطقه ای به نام المشهد هستند. روز یکشنبه همزمان با نبرد زمینی در روستاهای اطراف حلب برای بازپس گیری این شهر از مخالفان رژیم بشار اسد، جنگنده های روسیه مراکز تجمع این مخالفان در غرب و شمال شهر را نیز بمباران کردند.

در تابستان گذشته نیروهای شورشی در این جبهه موفق شده بودند موقتا بخشی از صف نیروهای دولتی را بشکنند تا شاید با محاصره آنها دوباره کنترل بخش شرقی شهر را در دست بگیرند. روز یکشنبه مواضع شورشیان در این منطقه و به ویژه در حمدانیه زیر آتش سنگین ارتش سوریه قرار گرفت.

نیروهای سوریه در این نبرد علاوه بر ارتش روسیه از سوی سپاه پاسداران ایران و شبه نظامیان شیعه حرکت النجبا پشتیبانی می شوند و قصد دارند کنترل کامل شهر را به دست آورند.

روسیه از روز پنج شنبه گذشته یک آتش بس یک جانبه در سوریه اعلام کرد، اما شورشیان آن را نپذیرفتند. در نتیجه سه روز آتش بس برای تخلیه سکنه و کمک های بیمارستانی افاقه نکرد.

حلب همواره یکی از خطوط مقدم جنگ داخلی شش ساله در سوریه بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مدودف: سربازان بریتانیایی در اوکراین و کارخانه‌های آلمانی تولید موشک «اهداف مشروعی» برای ما هستند

پیش‌بینی تازه از رشد اقتصادی روسیه و اوکراین؛ مسکو برخلاف انتظارها رونق را حاکم کرد

ادعای اوکراین درباره کشته شدن فرمانده روس؛ مسکو با عکس و ویدئو به‌طور غیرمستقیم تکذیب کرد