Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

توسک: سیاست روسیه تضعیف اروپاست

توسک: سیاست روسیه تضعیف اروپاست
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نخستین روز نشست رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروکسل، پایتخت بلژیک پایان یافت.

آگهی

نخستین روز نشست رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروکسل، پایتخت بلژیک پایان یافت. در این نشست شرکت کنندگان به ویژه درباره بحران سوریه و روابط اروپا با روسیه گفتگو و تبادل نظر کردند.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا نیز برای نخستین بار از زمان روی کار آمدنش در نشست رهبران اروپا حضور داشت. با این وجود هیچ گفتگویی راجع به موضوع خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا انجام نشد.

دونالد توسک، رییس شورای اروپا درباره نتایج نخستین روز نشست گفت: «رهبران درباره تمام فعالیت های روسیه صحبت کردند، از حملات هوایی، خلاف واقع گویی ها، حملات سایبری، دخالت در امور داخلی اتحادیه اروپا تا روند پیشرفت تحقیقات بر سر سقوط هواپیمای مالزیایی. این نمونه ها نشان می دهد که سیاست روسیه تعضیف اتحادیه اروپاست.»

مارتین شولتز، رییس پارلمان اروپا نیز درباره تحریم های اروپا علیه مسکو گفت: «از دید من محلی برای وضع مجازات های بیشتر وجود ندارد چون اجماعی وجود ندارد. همینطور هیچ دلیلی هم برای رفع مجازات ها نیست و به نظرم این درست است چون تا زمانی که توافق مینسک کاملا اجرایی نشده نباید مجازات ها را برداریم.»

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در این نشست از حملات هوایی روسیه به شهر حلب روسیه انتقاد کرد.

همزمان شارل میشل، نخست وزیر بلژیک به شدت از رای منفی منطقه والونی بلژیک به موافقتنامه تجارت آزاد با کانادا انتقاد کرد. رای منفی والونی مانع تصویب توافقنامه میان اروپا و کانادا شده است.

خبرنگار یورونیوز در بروکسل می گوید: «بر اساس گزارش ها، کشورهای عضو اتحادیه اروپا آماده اند تا ضمانت های جدیدی به منطقه والونی بدهند تا شاید این منطقه توافق تجاری میان کانادا و اروپا را بپذیرد. گفتگوها در سطح سفیران است و اگر توافقی انجام شود رهبران کشورها و دولت ها روز جمعه آن را تصویب خواهند کرد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجارستان، پاشنه آشیل اتحادیه اروپا در جنگ روسیه با اوکراین؛ وتوی بوداپست خشم اعضا را برانگیخته است

بورل: برای صلح خاورمیانه به یک تشکیلات فلسطینی کارآمد و قوی نیاز است

نخستین قانون کار جهان برای روسپی‌گری؛ آیا بلژیک نگاه اروپا به کارگران جنسی را عوض می‌کند؟