Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آیا رقابت انتخاباتی برای ترامپ پایان یافته است؟

آیا رقابت انتخاباتی برای ترامپ پایان یافته است؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سه مناظره تلویزیونی رقابت انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا به پایان رسید.

آگهی

سه مناظره تلویزیونی رقابت انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا به پایان رسید. در این باره با اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز در واشینگتن گفت و گویی کوتاه کرده ایم.

بسیاری از ناظران سیاسی می گویند که دونالد ترامپ «باید برنده مناظره ها می بود تا کم و کسری اش را در نظرسنجی ها جبران کند». وضع او اکنون چگونه است؟ آیا این انتخابات برای او دیگر پایان یافته است؟

اشتفان گروبه: «به نظرم هر دو نامزد تا اینجا در رقابت انتخاباتی خود، به خوبی از عهده مناظره ها برآمدند. مشکلی که برای ترامپ وجود دارد این است که این برای او کافی نیست. ترامپ باید در برابر زنی تحصیل کرده و سفید پوست و گروهی که در این ماه های اخیر به نفع کلینتون تغییر رای داده اند پیروز شود. دلیل تغییر نظر این عده، اظهار نظرهای ترامپ درباره زنان به صورت عمومی و نیز درباره برخی زنان به طور خاص بوده است. وقتی که او شب گذشته کلینتون را «زنی بدجنس» می نامد که مادرش در فیلادلفیا و مادربزرگش را در ایندیاناپولیس دوست ندارد، این پرسش مطرح می شود که آیا کار برای او تمام است؟ احتمالا آری.»

رسانه های آمریکا نشان می دهند که به واسطه امتناع از گفتن اینکه آیا او نتیجه انتخابات را خواهد پذیرفت یا نه، ترامپ دست به «خودکشی سیاسی» زده است. آیا این موضع او حتی هوادارانش را نیز تحت تاثیر قرار می دهد؟

اشتفان گروبه: پرسش خوبی است. من فکر نمی کنم که هواداران اصلی او ترکش کنند زیرا آنان به شدت به هر آنچه که او می گوید باور دارند. او از روز اول درباره یک نظام متقلب سیاسی حرف زده، حتی هوادارانش را به اعمال خشونت تحریک کرده است. نگاه کنید به هسته اصلی حامیانش که مردان سفید پوست یقه آبی و بدون تحصیلات دانشگاهی هستند؛ کسانی که احساس می کنند از سوی نخبگان آمریکا طرد شده اند. با این حال نمی توان تنها با مردان سفید پوست تحصیل نکرده در انتخابات پیروز شد. آنان همراه ترامپ خواهند ماند جدای از کسانی که به نظر می رسد از او دور خواهند شد.»

با به پایان رسیدن این مناظره ها، نامزدها برچه چیزی در طول سه هفته باقی مانده از مهلت رقابتشان تمرکز می کنند؟

اشتفان گروبه: نامزدها در این دوره زمانی بر تجهیز پایگاه های اجتماعی خود و جلب رای تمرکز می کنند. این جایی است که هیلاری کلینتون بیشتر قدرت مانور دارد. برای نمونه در فلوریدا؛ هیلاری کلینتون ۱۰ برابر دونالد ترامپ دفتر انتخاباتی دارد و آنان در تماس مداوم با جمعیت محلی هستند و به نظرم سرانجام سبب تفاوت در نتیجه می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیدگاه هواداران هیلاری کلینتون درباره مناظره آخر

انتقادهای تند و شخصی در آخرین مناظره ترامپ و کلینتون

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود