Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جعفری در فرانسه: نیروهای بسیج مردمی برای آزادی موصل فرزندانشان را قربانی می کنند

جعفری در فرانسه: نیروهای بسیج مردمی برای آزادی موصل فرزندانشان را قربانی می کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزرای امور خارجه و نمایندگانی از کشورهای غربی و خاورمیانه روز پنجشنبه در پاریس، پایتخت فرانسه، برای بحث پیرامون برقراری ثبات و آرامش در شهر موصل عراق پس از بیرون راندن نیروهای داعش از آن، گردهم…

آگهی

وزرای امور خارجه و نمایندگانی از کشورهای غربی و خاورمیانه روز پنجشنبه در پاریس، پایتخت فرانسه، برای بحث پیرامون برقراری ثبات و آرامش در شهر موصل عراق پس از بیرون راندن نیروهای داعش از آن، گردهم آمدند.

یکی از نگرانی ها خصوصا از منظر ترکیه و عربستان سعودی حضور نیروهای داوطلب شیعه موسوم به «الحشد الشعبی» در عملیات بازپس گیری موصل است.

ابراهیم جعفری، وزیر امور خارجه عراق در کنفرانسی خبری در پاسخ به سوالی در همین خصوص گفت: «جای نگرانی از ناحیه نیروهای بسیج مردمی، الحشد الشعبی، نیست. این ها برای آزادی موصل فرزندانشان را قربانی می کنند. آنهایی که می گویند این نیروها مرتکب قتل و جنایت می شوند، حقیقت را نمی گویند، اگر شواهدی دارند، ارائه کنند. تمامی این نیروها تحت فرماندهی ارتش عراق می جنگند. این نیروها به محض این که این وضعیت استثنایی به پایان رسید به خانه هایشان بازخواهند گشت.»

حیدر العبادی نخست وزیر عراق اعلام کرده است که پس از شکست و بیرون راندن داعش از موصل هیچ نیروی نظامی به جز ارتش و پلیس عراق وارد این شهر نخواهد شد.

عملیات موصل از روز دوشنبه ۱۷ اکتبر (26 مهرماه) با مشارکت حدود ۳۰ هزار نظامی ارتش عراق، پیشمرگه های کرد و نیروهاى داوطلب شیعه آغاز شده است. نیروهاى ائتلاف به رهبری آمریکا از نیروهای حاضر در نبرد موصل پیشتیبانی هوایی می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نبرد موصل؛ نگرانی از آوارگی تا ۷۰۰ هزار نفر

طوفان شن موصل عراق را در بر گرفت

کارشناسان سازمان ملل از بریتانیا خواستند «عروس سابق داعش» را به کشور بازگرداند