Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پیشروی نیروهای عراقی در سومین روز نبرد برای آزادی موصل

پیشروی نیروهای عراقی در سومین روز نبرد برای آزادی موصل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نبرد برای آزادی موصل با حضور نظامیان دولت مرکزی عراق، داوطلبان و پیشمرگه های کرد برای سومین روز پیاپی ادامه دارد.

آگهی

نبرد برای آزادی موصل با حضور نظامیان دولت مرکزی عراق، داوطلبان و پیشمرگه های کرد برای سومین روز پیاپی ادامه دارد. اگرچه سربازان به چند کیلومتری شهر موصل رسیده اند اما پیشروی ها کند است که یکی از دلایل آن، وجود خودروهای بمب گذاری شدۀ بی شمار توسط نیروهای داعش است.

سربازان قبل از رسیدن به این شهر، باید از مناطقی بگذرند که همچنان در کنترل داعش قرار دارند؛ جایی که علاوه بر مقاومت سخت اسلامگرایان افراطی، آنها با مشکل استفاده از غیرنظامیان به عنوان سپرهای انسانی توسط داعش نیز روبرو هستند.

علاوه بر پشتیبانی هواپیماهای جنگنده ائتلاف بین المللی، بیش از صد نیروی آمریکایی نیز در کنار نیروهای عراقی حضور دارند و به فرماندهان این نبرد مشاوره می دهند.

شوان احسان، افسر کرد با اشاره به روستاهایی که در این سه روز آزاد شده اند، می گوید: «ما این مناطق را تا رسیدن به حومه شهر در کنترل خواهیم داشت. این آغاز عملیات برای آزادی موصل است. وضعیت روحی ما عالی است. ما می توانستیم داعش را در زمانی که قوی بودند نیز دفع کنیم و اکنون آنها خیلی ضعیف هستند.»

سقوط موصل به معنای شکست اسلامگرایان افراطی در عراق توصیف می شود. همزمان با این پیشروی ها، تبلیغات داعش در رسانه ها نیز افزایش یافته است؛ تبلیغاتی که در آنها با اطمینان، شکست دوباره آمریکا در عراق را پیش بینی می کنند.

احتمال می رود نبرد برای آزادی موصل هفته ها به طول بیانجامد و بنا بر پیش بینی سازمان ملل متحد تنها در دو هفته اول این حملات حدود دویست هزار نفر آواره می شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هجوم آوارگان موصل به اردوگاهی در منطقه مخمور

ادامۀ نبردها برای بازپس گیری موصل؛ ۱۲ روستا آزاد شده است

عملیات آزادسازی موصل؛ نگرانی از«فاجعه انسانی» آوارگان