برادر عبدالسلام از او خواست تا سکوتش را بشکند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
برادر عبدالسلام از او خواست تا سکوتش را بشکند

برادر صلاح عبدالسلام، تنها مهاجم حملات نوامبر پاریس که زنده دستگیر شد، در پیامی از برادر زندانی خود خواست تا سکوت خود را بشکند.

این اقدام برادر وی پس از آن صورت گرفت که هفته گذشته دو تن از وکلای صلاح عبدالسلام از وکالت وی به دلیل خودداری از همکاری در پیشبرد تحقیقات در پرونده اش استعفا کردند.

برادر صلاح عبدالسلام در گفت و گویی با رادیو آر تی ال فرانسه تاکید کرد: «از برادرم می خواهم تا صحبت کند. زیرا می خواهیم بدانیم که دقیقا چه اتفاقی پیش و بعد از حمله ای که مرگ ۱۳۰ نفر را در پی داشت، رخ داده است.»

محمد عبدالسلام گفت: «درست است که اکنون چند ماه پس از دستگیری اش او برای من شخص دیگری است. قطعا می توانم اطمینان دهم که صلاح در این مدت بیشتر فروشکسته و کمتر صحبت کرده است. این یک موضوع پیچیده است که درک آن برای خانواده نیز بسیار مشکل است. انکارناپذیر است که این سکوت غیرقابل تحمل است. ما و پدر و مادرم نیز همچون خانواده های قربانیان در انتظار پاسخی از سوی او هستیم و از صلاح می خواهیم که صحبت کند.»

صلاح عبدالسلام که مظنون به همکاری با داعش در حمله ماه نوامبر پاریس است مارس گذشته در بروکسل دستگیر شد و در ماه آوریل به فرانسه منتقل شد. وی از زمان ورود به این کشور تاکنون سکوت اختیار کرده و حاضر به همکاری با بازجویان نشده است.