یک فرمانده ارشد جدایی طلبان اوکراین در آسانسور آپارتمانش کشته شد

یک فرمانده ارشد جدایی طلبان اوکراین در آسانسور آپارتمانش کشته شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«آرسن پاولوف» از فرمانده هان ارشد جدایی طلبان هوادار روسیه عصر یکشنبه در شرق اوکراین بر اثر انفجار بمبی که در آسانسور آپارتمانش در شهر «دونتسک» جاسازی شده بود، کشته…

«آرسن پاولوف» از فرمانده هان ارشد جدایی طلبان هوادار روسیه عصر یکشنبه در شرق اوکراین بر اثر انفجار بمبی که در آسانسور آپارتمانش در شهر «دونتسک» جاسازی شده بود، کشته شد.

آگهی

گزارش ها در خصوص این که چه کسی دستور قتل وی را صادر کرده ضد و نقیض است. در دونتسک انگشت اتهام به سوی کی یف، پایتخت، نشانه رفته است.

اما در کی یف، برخی از مقامات اوکراینی روسیۀ حامی جدایی طلبان را عامل قتل آقای پاولوف می دانند و می گویند مسکو به دلیل اطلاعات زیاد و حساسی که وی داشته است دستور قتل او را صادر کرده است.

گروهی نیز کشمکش های درونی جناح های رقیب در بین جدایی طلبان را انگیزه ترور و قتل آرسن پاولوف می دانند.

الکساندر زاخارچنکو، رهبر جمهوری خودخوانده دونتسک در کنفرانسی خبری گفت:«در حال حاضر مشغول تحقیق هستیم تا بدانیم دستور قتل از سوی چه کسی صادر شده است. البته نه تنها این شخص بکله قاتلانی را نیز که وی با آنها تماس گرفته می شناسیم.»

آرسن پاولوف، ۳۲ ساله معروف به «موتورولا» شهروند روسیه معرفی می شود. وی ماه آوریل گذشته در یک مکالمه تلفنی ادعا کرده بود که ۱۵ زندانی جنگی اوکراینی را بدست خود کشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مقام عالی‌رتبه اوکراین: حملات پهپادی به داخل خاک روسیه افزایش می‌یابد

آزادسازی یک شهرک راهبردی توسط کی‌یف؛ تفاوت نبرد در شرق و جنوب اوکراین در چیست؟

درخواست دوباره اوکراین برای دریافت موشک‌های تاروس؛ این موشک‌ آلمانی چه ویژگی‌هایی دارد؟