دستگیری ۳ تن در آمریکا به اتهام قصد بمبگذاری در کانزاس

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دستگیری ۳ تن در آمریکا به اتهام قصد بمبگذاری در کانزاس

وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که سه تن در ایالت کانزاس به اتهام «قصد بمبگذاری در محل سکونت جمعی از مهاجران سومالیایی» بازداشت شده اند.

هویت این متهمان کرتیس آلن و گوین رایت، هر دو ۴۹ ساله و نیز پاتریک یوژین استاین ۴۷ ساله عنوان شده است. آنان قصد داشتند در اطراف یک مجتمع آپارتمانی در گاردن سینی که مسجدی را هم در خود جای داده بمبگذاری کنند.

اریک جکسون، افسر اف بی آی می گوید: «امروز اقدام ضابطان قضایی با دستگیری سه فرد به حداعلای خود رسید. کسانی که تهدیدی چشمگیر و محتملی را متوجه جامعه ما کرده و برای اقداماتی قریب الوقوع برنامه ریزی کرده بودند. این افراد با قصد، وسیله و توانایی در پی انجام اقدامی تروریستی در داخل بودند.»

تام بیل، دادستان کانزاس نیز گفت: « این اتهام مطرح است که متهمان مقاصد بالقوه خود را زیر نظر داشته اند. آنها سلاح گرم، مهمات و موادمنفجره تهیه کرده بودند. حتی آنان مانیفستی را که باورشان را تشریح می کند برای انتشار پس از بمبگذاری آماده کرده بودند.»

از این سه شهروند به عنوان اعضای یک گروه شبه نظامی یاد می شود و ماموران اف بی آی به مدت هشت ماه آنان را زیر نظر داشته اند.