حملات دونالد ترامپ بر ضد مطبوعات در پی رسوایی سوء رفتار با زنان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
حملات دونالد ترامپ بر ضد مطبوعات در پی رسوایی سوء رفتار با زنان

در پی رسوایی سوء رفتار دونالد ترامپ با زنان، راه کاخ سفید برای نامزد جمهوریخواهان در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری آمریکا بیش از پیش دشوار شده است. دونالد ترامپ در این ماجرا روزنامه نگاران را هدف حمله خود قرار داده است.

اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز از واشنگتن در تحلیلی کوتاه از وضعیت کارزار ترامپ می گوید: «هرج و مرج در حاشیه کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ، باعث تحریک بیشتر او شده است. بدنبال افشاگری های اخیر زنانی که بوسیله ترامپ مورد آزار جنسی قرار گفته اند او بشدت به مطبوعات تاخته و آنها را محکوم کرده است. او نه تنها نیویورک تایمز را تهدید به تعقیب قضایی به اتهام افترا کرده، همچنین روزنامه نگاران را متهم به مشارکت در توطئه ای گسترده علیه خود کرده است.

در کارزار انتخاباتی پنجشنبه در فلوریدا او بار دیگر به روزنامه نگاران حمله کرد و جمعیت خشمگین حاضر همه انواع دشنام ها را علیه مطبوعات و روزنامه نگاران بکار بردند. دشنام های ترامپ بر ضد مطبوعات واکنش کمیته حمایت از روزنامه نگاران را در پی داشت که هشدار داده است ترامپ تهدیدی برای آزادی مطبوعات است که تاکنون در تاریخ مدرن اتفاق نیافتاده است. در حال حاضر ترامپ برای شکست احتمالی در انتخابات پیش رو مقصران را معرفی کرده است: تقلب در انتخابات و رسانه ها.»