Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

شمار کودکان قربانی سلاح گرم در آمریکا از آمار رسمی بیشتر است

شمار کودکان قربانی سلاح گرم در آمریکا از آمار رسمی بیشتر است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چهره پنهان گسترش سلاح های گرم در آمریکا: آمار رسمی اعلام شده، شمار واقعی کودکان کشته شده بر اثر شلیک گلوله را کمتر نشان می دهد.

آگهی

چهره پنهان گسترش سلاح های گرم در آمریکا: آمار رسمی اعلام شده، شمار واقعی کودکان کشته شده بر اثر شلیک گلوله را کمتر نشان می دهد.

نمونه آن حادثه غمباری است که برای کودکی چهار ساله به نام برایسون میس هرناندز پیش آمد. او در خانه پدربزرگ و مادربزرگ خود با تفنگی که زیر تخت پیدا کرده به طور تصادفی به سر خود شلیک می کند.

نیمه شب از بیمارستان به مادر برایسون زنگ می زنند. او می گوید: «به من گفت خانم، به بچه شما شلیک شده. من باور نمی کنم. جایش امن بود. پیش پدربزرگ و مادربزرگ. چطور به او شلیک شده؟»

در متل لوینگستون در ایالت لویزیانا نیز کامرون پرایس چهار ساله بر اثر شلیک تصادفی اسلحه کشته شده است. فردی با مرکز ۹۱۱ پلیس شریوپورت تماس می گیرد و می گوید: «اینجا در متل لوینگستون، یک پسربچه به پسربچه دیگری شلیک کرده.»

در بیشتر موارد، یک کودک، کودک دیگری را می کشد. کامرون در ماه مه ۲۰۱۵، بر اثر شلیک تصادفی از اسلحه ای کشته شد که برادر شش ساله اش در یکی از اتاق های متل پیدا کرده بود.

بنا بر پژوهشی که آسوشیتدپرس و یو اس ای تودی انجام داده اند، از ژانویه ۲۰۱۴ تا ژوئن ۲۰۱۶، تعداد ۳۲۶ کودک بر اثر شلیک غیر عمدی در آمریکا کشته شده اند.

این آمار از آمار رسمی فدرال بالاتر است. در سال ۲۰۱۴ مرکز کنترل بیماری ها تنها ۷۴ مورد از این دست را گزارش کرد در حالی که آمار آسوشیتدپرس و یو اس ای تودی ۱۱۳ نفر بود.

این مسئله کم کم سر باز کرد. در ژانویه گذشته، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا فراتر از کنگره، تدابیری را برای افزایش کنترل سلاح وضع کرد. او در مورد کودکانی که بات شلیک اسلحه کشته می شوند گفت: «هر وقت به این بچه ها فکر می کنم، دیوانه می شوم.»

هیلاری کلینتون نیز به این موضوع پرداخته و از انجمن ملی سلاح انتقاد کرد. او گفت: «می دانیم که لابی اسلحه نیرومند است و من فکر می کنم نیرومندترین لابی در واشنگتن است. این را هم می دانیم که برخی نامزدها برای خوشحالی آنها چیزی نخواهند گفت و کاری نخواهند کرد.»

نامزد دموکرات ها در واقع با اشاره غیرمستقیم به دونالد ترامپ به انجمن ملی سلاح می تازد. این انجمن از ۱۰۰ میلیون آمریکایی صاحب اسلحه خواسته است تا در انتخابات ماه نوامبر مانع رأی آوردن کلینتون بشوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نیویورک پس از ۲۵ سال آخر هفته بدون تیراندازی را تجربه کرد

ایالات متحده کمک نظامی ۴۰۰ میلیون دلاری به اوکراین اختصاص داد

سلاح آمریکایی که یک کشتی را در کمتر از ۳۰ ثانیه به دو نیم می‌کند