دهها هزار نفر از مردم کلمبیا در حمایت از صلح تظاهرات کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دهها هزار نفر از مردم کلمبیا در حمایت از صلح تظاهرات کردند

دهها هزار نفر از مردم کلمبیا روز چهارشنبه در حمایت از توافق صلح و پایان بیش از پنج دهه جنگ داخلی در این کشور تظاهرات کردند. شمار شرکت کنندگان در بوگوتا، پایتخت این کشور بیش از ۵۰ هزار نفر اعلام شده است.

توافق صلح دولت کلمبیا با شورشیان گروه فارک ماه گذشته به امضاء رسید اما اکثریت مردم این کشور در همه پرسی روز دوم اکتبر (۱۱ مهرماه) با این توافق مخالفت کردند.

شرکت کنندگان در تظاهرات روز چهارشنبه که روبان ها و گل های سفیدرنگ در دست داشتند هدف از برگزاری این تظاهرات را حمایت از صلح عنوان کردند.

خوان مانوئل سانتوس، رئیس جمهوری کلمبیا و برنده جایزه صلح نوبل سال ۲۰۱۶ در پیامی تلویزیونی اظهار داشت: «اکثریت بزرگی از مردم از من خواسته اند بسرعت راه حلی بیابم زیرا بلاتکلیفی، دشمن این فرآیند است. من به شنیدن نظرات و نگرانی ها ادامه خواهم داد تا بتوانم به آنها رسیدگی کنم و در مورد آنها پشت میز مذاکره به گفتگو بنشینم.»

در همین حال ارتش آزادیبخش ملی کلمبیا روز چهارشنبه ویدئویی از یکی از فرمانداران سابق این کشور که در اسارت این گروه به سر می برد، منتشر کرد. این گروه که پس از گروه فارک بزرگترین گروه شورشی در کلمبیا محسوب می شود، روز دوشنبه با آغاز مذاکرت رسمی صلح با دولت این کشور موافقت کرده بود.

این مذاکرات قرار است از روز ۲۷ اکتبر (ششم آبان) در اکوادور آغاز شود و ارتش آزادیبخش کلمبیا روز دوشنبه از آغاز فرآیند آزادی اسرا سخن گفته بود.