Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دهها هزار نفر از مردم کلمبیا در حمایت از صلح تظاهرات کردند

دهها هزار نفر از مردم کلمبیا در حمایت از صلح تظاهرات کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دهها هزار نفر از مردم کلمبیا روز چهارشنبه در حمایت از توافق صلح و پایان بیش از پنج دهه جنگ داخلی در این کشور تظاهرات کردند.

آگهی

دهها هزار نفر از مردم کلمبیا روز چهارشنبه در حمایت از توافق صلح و پایان بیش از پنج دهه جنگ داخلی در این کشور تظاهرات کردند. شمار شرکت کنندگان در بوگوتا، پایتخت این کشور بیش از ۵۰ هزار نفر اعلام شده است.

توافق صلح دولت کلمبیا با شورشیان گروه فارک ماه گذشته به امضاء رسید اما اکثریت مردم این کشور در همه پرسی روز دوم اکتبر (۱۱ مهرماه) با این توافق مخالفت کردند.

شرکت کنندگان در تظاهرات روز چهارشنبه که روبان ها و گل های سفیدرنگ در دست داشتند هدف از برگزاری این تظاهرات را حمایت از صلح عنوان کردند.

خوان مانوئل سانتوس، رئیس جمهوری کلمبیا و برنده جایزه صلح نوبل سال ۲۰۱۶ در پیامی تلویزیونی اظهار داشت: «اکثریت بزرگی از مردم از من خواسته اند بسرعت راه حلی بیابم زیرا بلاتکلیفی، دشمن این فرآیند است. من به شنیدن نظرات و نگرانی ها ادامه خواهم داد تا بتوانم به آنها رسیدگی کنم و در مورد آنها پشت میز مذاکره به گفتگو بنشینم.»

در همین حال ارتش آزادیبخش ملی کلمبیا روز چهارشنبه ویدئویی از یکی از فرمانداران سابق این کشور که در اسارت این گروه به سر می برد، منتشر کرد. این گروه که پس از گروه فارک بزرگترین گروه شورشی در کلمبیا محسوب می شود، روز دوشنبه با آغاز مذاکرت رسمی صلح با دولت این کشور موافقت کرده بود.

این مذاکرات قرار است از روز ۲۷ اکتبر (ششم آبان) در اکوادور آغاز شود و ارتش آزادیبخش کلمبیا روز دوشنبه از آغاز فرآیند آزادی اسرا سخن گفته بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش سازمان ملل به انتقادها: حقوق زنان در نشست دوحه با حضور طالبان مطرح خواهد شد

خروج صلح‌بانان روس از قره‌باغ؛ آیا مسکو منطقه را به غرب واگذار می‌کند؟

ویدئو؛ زنان فلسطینی و اسرائیلی همزمان با «راهپیمایی اورشلیم» برای صلح رژه رفتند