مجلس عوام بریتانیا؛ مناظره می و کوربین درباره برکسیت

مجلس عوام بریتانیا؛ مناظره می و کوربین درباره برکسیت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مناظره هفتگی ترزا می نخست وزیر محافظه کار بریتانیا و رهبر مخالفان دولت از حزب کارگر در مجلس عوام برای اولین بار پس از به قدرت گرفتن دولت جدید روی برکسیت متمرکز…

آگهی

مناظره هفتگی ترزا می نخست وزیر محافظه کار بریتانیا و رهبر مخالفان دولت از حزب کارگر در مجلس عوام برای اولین بار پس از به قدرت گرفتن دولت جدید روی برکسیت متمرکز بود.

دولت محافظه کار بریتانیا قصد دارد با وجود برکسیت بهترین امکانات بازار مشترک اروپایی را بدست آورد. ترزا می نخست وزیر بریتانیا می گوید سعی می کند در مذاکرات اروپایی شرایطی فراهم کند که بریتانیا کمترین آسیب اقتصادی از برکسیت را متحمل شود.

ترزا می می گوید: «در مذاکرات خود با اتحادیه اروپایی بلندنظر خواهیم بود و سعی می کنیم بهترین نتیجه ممکن را برای مردم بریتانیا بگیریم. کاری کنیم که بریتانیایی ها دسترسی آسان و مشخصی به بازار اروپایی داشته و بتوانند در این بازار تاثیرگذار باشند.»

جرمی کوربین هم گفت: «کسی پیش از این می گفت خروج از این بازار مشترک اروپایی صدمه زیادی به سرمایه داران بریتانیایی خواهد زد. شرکتهای ما در زمینه تجارت جهانی گامی به عقب برخواهند داشت. آن فرد امروز نخست وزیر بریتانیا است و این حرفها را پیش از همه پرسی زده است.»

روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تا شش ماه دیگر رسما آغاز خواهد شد و عواقب ناخوشایندی برای اقتصاد بریتانیا داشته است. از جمله آن می توان به کاهش ۱۸ درصدی ارزش پوند در مقابل دلار از آغاز تابستان اشاره کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چگونگی تصویب قوانین در پارلمان بریتانیا؛ رویه‌ای منسوخ، مسخره یا؟

هشدار بانکداران و نهادهای مالی نسبت به تبعات برکسیت

گزارش اتاق بازرگانی بریتانیا از وضعیت اقتصادی کشور