مناظره دوم انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از نگاه خبرنگار یورونیوز در واشنگتن

مناظره دوم انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از نگاه خبرنگار یورونیوز در واشنگتن
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

درباره مناظره اخیر هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات و دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان با اشتفان گربه، خبرنگار یورونیوز در واشنگتن گفتگو می کنیم.

آگهی

درباره مناظره اخیر هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات و دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان با اشتفان گربه، خبرنگار یورونیوز در واشنگتن گفتگو می کنیم. گفته می شود که این مناظره پر نیش و کنایه ای بود، آیا در آمریکا هیچ اجماعی درباره اینکه چه کسی برنده مناظره شد وجود دارد؟

این مناظره چیزی بیش از یک گفتگوی پر نیش و کنایه بود. پرخاشگری بی سابقه ای وجود داشت. تصور کنید در یک کشور پیشرفته یک کاندیدا در مناظره تلویزیونی به نامزد دیگر بگوید من تو را به زندان می اندازم، وزارت خارجه آمریکا از سازمان ملل خواسته ناظر انتخاباتی بفرستد. من هیچوقت ترامپ را به این اندازه پرخاشگر ندیده بودم و در جریان رقابت ها او هرگز به این اندازه خشن نبود. آیا این کار به او کمک می کند؟ احتمالا نه. اکثریت آمریکایی ها در نظرسنجی ها گفتند که به وضوح کلینتون برنده مناظره بود.

سومین مناظره در پیش است. آیا شما فکر می کنید برخوردهای هیجانی و پر فراز و نشیب در نتیجه نهایی انتخابات روز هشتم نوامبر تاثیر بگذارد؟

من اینطور فکر نمی کنم. به نظرم ترامپ نمی تواند بیش از این رفتار پرخاش جویانه داشته باشد. از دید من، نتیجه تغییری نخواهد کرد. کمپین ترامپ همین الان هم با مشکلات زیادی روبروست و ناامیدانه باید امتیاز به دست بیاورد و رای دهندگان را قانع کند. ترامپ باید دموکرات ها، مستقل ها و زن ها را قانع کند. او با ۲۰ تا ۳۰ امتیاز اختلاف عقب تر از هیلاری کلینتون است. اکنون با توجه به اظهاراتی که اخیرا از ترامپ منتشر شده فکر نمی کنم که بتواند اختلافش را جبران کند. اگر تا روز انتخابات چیزی تغییر نکند او بازنده خواهد بود.

هیلاری کلینتون هر کاری که می توانست در مناظره دوم انجام داد. آرام بود و زمان را در اختیار داشت. دقیقا کاری که باید می کرد یعنی می گذاشت تا طوفان ترامپ بگذرد و او محصول را جمع کند.

استفان ممنون از اینکه از واشنگتن با ما بودی.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رسواگری و حملات لفظی در دومین مناظره کلینتون و ترامپ

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ آنچه باید پیش از شروع محاکمه کیفری ترامپ بدانیم

دیدار وزیر خارجه بریتانیا با ترامپ؛ چگونه جنگ اوکراین کامرون را به ساحل فلوریدا کشاند؟