معاون ترامپ: نمی توانم از اظهارات وی درباره زن ها دفاع کنم

معاون ترامپ: نمی توانم از اظهارات وی درباره زن ها دفاع کنم
نگارش از امید لهبی

مایک پنس، فرماندار ایالت ایندیانا و معاون دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سخنان او درباره زنان را غیر قابل دفاع خواند.

مایک پنس، فرماندار ایالت ایندیانا و معاون دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سخنان او درباره زنان را غیر قابل دفاع خواند. وی گفت که به عنوان یک شوهر و پدر از سخنان و حرکات ترامپ رنجیده است.

برای اولین بار از زمانی که آمریکایی شدم به نامزد جمهوری خواهان رای نخواهم داد.

آرنولد شوارتزنگر فرماندار پیشین کالیفرنیا

پیش تر فیلم و صدای ضبط شده ای از دونالد ترامپ منتشر شد که وی در آن از الفاظ نامناسبی درباره زنان استفاده می کرد. سخنان آقای ترامپ در این ویدئو خشم هم حزبی هایش را هم برانگیخته و تعدادی از اعضای حزب جمهوری خواه آمریکا اعلام کردند که در انتخابات به وی رای نخواهند داد. آرنولد شوارتزنگر، فرماندار پیشین کالیفرنیا در واکنش به اظهارات آقای ترامپ گفت: «برای اولین بار از سال ۱۹۸۳، زمانی که آمریکایی شدم به نامزد جمهوری خواهان رای نخواهم داد.»

ملانیا، همسر آقای ترامپ نیز این سخنان را «اهانت آمیز و غیر قابل قبول» خواند، اما در عین حال گفت که این سخنان نشان دهنده «مردی که من می شناسم» نیست.

آقای ترامپ نیز با انتشار ویدئویی در فیسبوک از اظهارت خود عذر خواهی کرد. او گفت: «هرکس که مرا می شناسد می داند این کلمات انعکاس دهنده من واقعی نیستند. من این حرف را زدم، اشتباه کردم و عذرخواهی می کنم.» وی در عین حال گفت که انتشار این ویدئو نباید افکار عمومی را از مسائل جدی سیاسی منحرف کند.

در این ویدئو که در سال ۲۰۰۵ میلادی ضبط شده است آقای ترامپ خطاب به مجری تلویزیون می گوید «وقتی مشهور باشی می توانی هر کاری که بخواهی با زن ها بکنی.» او سپس الفاظ رکیکی به زبان می آورد و از سماجتش در برقراری رابطه جنسی با یک زن متاهل صحبت می کند.

مطالب مرتبط