تلاش دیپلماتیک فرانسه برای برقراری آتش بس در شهر حلب

تلاش دیپلماتیک فرانسه برای برقراری آتش بس در شهر حلب
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ژان مارک ارو وزیر خارجه فرانسه در جریان سفر به مسکو با سرگئی لاوروف همتایش دیدار کرد.

آگهی

ژان مارک ارو وزیر خارجه فرانسه در جریان سفر به مسکو با سرگئی لاوروف همتایش دیدار کرد. وزیر خارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی با همتای فرانسوی اش گفت که روسیه در حال مطالعه پیش نویس قطعنامه پیشنهادی فرانسه به شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره درگیری های سوریه و برقراری آتش بس در شهر حلب است.

آقای لاوروف با اشاره به اینکه آماده همکاری با آمریکا در چهارچوب همکاری های چند جانبه در ارتباط با سوریه است، افزود: «متاسفیم که همکاران آمریکایی ما همکاری دو جانبه مان در سوریه را متوقف یا تعلیق کرده اند. اما ما متوجه ایم که این تصمیم همکاری های چند جانبه را شامل نمی شود و ما آماده ایم با یکدیگر در چنین اشکالی همکاری کنیم.»

ژان مارک اِرو وزیر امور خارجه فرانسه نیز در این کنفرانس مطبوعاتی گفت: «این بمباران ها، این خشونت ها جهاداگرایان جدیدی تولید می کند، جهادگرایان فردا. برای همین هم باید از یک سو قتل عام و از سوی دیگر مارپیچی که باعث تقویت تروریسم می شود را متوقف کنیم.»

فرانسه که در تلاش برای بازگرداندن موضوع سوریه به شورای امنیت می باشد امیدوار است که تا پایان هفته جاری موفق به تصویب قطعنامه ای برای آتش بس در شهر حلب شود. وزیر خارجه فرانسه به همین منظور در ادامه سفر خود روز جمعه به واشنگتن سفر می کند تا در نقش واسطه میان روسیه و آمریکا آنها را به توافق بر سر این قطعنامه ترغیب کند.

قطعنامه پیشنهادی فرانسه خواهان برقرار آتش بس در شهر حلب به منظور دسترسی مردم به کمک های بشر دوستانه بویژه برای مناطق تحت کنترل مخالفان بشار اسد است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صدها مهاجر با دوچرخه‌های «نو» به مرز فنلاند در شرق اتحادیه اروپا رسیدند؛ روسیه به لهستان هشدار داد

طالبان در واکنش به نشست مخالفانش در مسکو: برخی کشورها می‌خواهند مهره‌های سوخته را دوباره زنده کنند

چگونه روسیه با انتشار اطلاعات نادرست از جنگ اسرائیل و حماس سوء‌استفاده می‌کند؟