تاشکند میزبان رقابتهای جایزه بزرگ جودو

تاشکند میزبان رقابتهای جایزه بزرگ جودو
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مشکل اصلی بسیاری از ورزشکاران حرفه ای مصدومیت های متوالی است.

آگهی

مشکل اصلی بسیاری از ورزشکاران حرفه ای مصدومیت های متوالی است. خصوصا که المیپک بتازگی به پایان رسیده است. ده روز پس از جایزه بزرگ زاگرب جودوکاها به تاشکند رفتند تا در رقابتهای جایزه بزرگ ازبکستان شرکت کنند.

در وزن منفی ۶۰ کیلوگرم این بار جودوکای ازبک، تیلوفوف موفق شد قهرمان شود. او توانست با خلق یک شگفتی ماتیاژ اسلوون را در بازی فینال مغلوب کند و مدال طلا را در خانه از آن خود کرد.

در وزن منهای ۶۶ کیلوگرم، جودوکای ژاپنی، کنگو تاکایچی موفق شد رقیب ازبک خود، عظمت موخانوف را مغلوب کرده تا اولین مدال طلای ژاپنیها را برای آنها به ارمغان بیاورد.

در وزن منفی ۴۸ کیلوگرم زنان مدال طلا به روسها رسید. دو بانوی جودوکای روس در مرحله پایانی با یکدیگر روبرو شدند. ماریا پرسیدسکایا موفق شد رقیب خود لیلیا لطفلینا را در یک اوچیوگاری از پیش رو بردارد و به مدال طلا رسید.

در وزن منهای ۵۲ کیلوگرم دیارو کلدی رووا در هجده سالگی تا فینال بالا آمد نتنها در بازی فینال بود که مغلوب تویتکووا قزاق شد. تیتیکووا هم برای اولین بار بود که در رقابتهای جایزه بزرگ صاحب یک مدال طلا می شد.

اما در وزن ۵۷ کیلوگرم زنان کونکینای روس در یک حضور مقتدرانه هر سه بازی اش را به پایان رساند در هر سه بازی حریفانش را با ایپون ضربه فنی کرد و همچنین در فینال توانست مانون دورباخ از لوکزامبورگ را با ایپون شکست دهد و با اقتدار اول شد.

شگفتی روز در منهای ۶۰ کیلوگرم جایی رقم خورد که لطفعلی اف ازبک در خانه مغلوب بایریجان قزاق شد.

و زیباترین فن روز هم در منهای ۴۸ کیلوگرم به ندویرا گولوا ازبک تعلق گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کوراش: تبدیل کُشتی مردمی و باستانی به یک رشته ورزشی مدرن

کشتی ازبکی «کورَش» در پاریس؛ ورزشکار زن آلمانی غوغا کرد

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید