Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

توفان سهمگین ماتیو به جزایر کارائیب نزدیک می شود

توفان سهمگین ماتیو به جزایر کارائیب نزدیک می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

توفان دریایی قدرتمند ماتیو به جزایر کارائیب نزدیک شد.

آگهی

توفان دریایی قدرتمند ماتیو به جزایر کارائیب نزدیک شد. هاییتی، فقیرترین کشور منطقه که شاهد بیشترین فجایع طبیعی بوده در بالاترین وضعیت هشدار قرار گرفته و احتمالا متحمل بیشترین خسارت ها شود. شهردار پورتو پرنس، پایتخت خواستار تخلیه ۱۵ هزار تن از ساکنان مناطقی شده که در معرض خطرند.

توفان ماتیو با سرعت ۲۲۰ کیلومتر در ساعت به سمت شمال در حرکت است و پیش بینی می شود با بارش سنگین باران (تا ارتفاع ۱۰۲سانتیمتر) همراه باشد. ساکنان این جزایر خود را آماده مقابله با این توفان قدرتمند می کنند.

یکی از ساکنان محلی در این ارتباط گفت: «اینجا مردم می دانند که توفان در راه است و در حال آماده سازی خود هستند. ما به شیوه های مختلف به مردم اطلاع رسانی می کنیم و آنها را در جریان اوضاع قرار می دهیم.»

در جامائیکا، قبل از رسیدن توفان بارش یکباره باران و جاری شدن سیل موجب بسته شدن جاده های اصلی شد. در این کشور وضعیت هشدار نارنجی اعلام شده است.

پیش بینی می شود این توفان سهمگین روز سه شنبه سواحل کوبا را در نوردد و پس از آن روز پنجشنبه احتمالا به فلوریدا در ایالات متحده آمریکا برسد.

کوبایی ها هم خود را آماده این توفان شدید می کنند. تعداد زیادی از ساکنان بخش های جنوبی کشور یکشنبه شب از محل زندگی خود تخلیه شدند.

آژانس آمریکایی توسعه بین الملل می گوید کمکی به ارزش ۴۰۰ هزار دلار را به کشورهای حوزه کارائیب با هدف آمادگی در برابر توفان ماتیو تخصیص داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشورهای حوزه کارائیب خود را در برابر توفان دریایی ماتیو آماده می کنند

طوفان رمال در هند و بنگلادش چندین کشته به جا گذاشت

صدها هزار نفر در بنگلادش از بیم طوفان به مناطق امن‌تر منتقل شدند