ادای احترام رهبران اسرائیل به شیمون پرز

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ادای احترام رهبران اسرائیل به شیمون پرز

مقامهای بلندپایه دولتی در اسرائیل با اهدای تاج گل، به شیمون پرز، رئیس جمهوری سابق این کشور که بتازگی درگذشته است ادای احترام کردند.

در این مراسم رووین ریولین، رئیس جمهوری اسرائیل، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر و یولی ادلشتین، رئیس پارلمان این کشور حضور داشتند.

آقای نتانیاهو در این مراسم از شیمون پرز به عنوان مردی یاد کرد که تا ابد نامش در ذهن مردم به عنوان یکی از «بزرگترین رهبران» اسرائیل باقی خواهد ماند.

شیمون پرز، روز چهارشنبه در سن ۹۳ سالگی درگذشت. از آقای پرز به عنوان یکی از آخرین بازماندگان از نسل سیاستمدارانی که کشور اسرائیل را شکل دادند نام برده می شد.

آقای پرز به دلیل نقشش در امضای پیمان اسلو میان اسرائیل و فلسطینی ها در سال ۱۹۹۴ به همراه با اسحاق رابین و یاسر عرفات جایزه صلح نوبل را دریافت کرد.

شیمون پرز در زمینه نحوه مواجهه دولت اسرائیل با فلسطینیها مخالف سیاستهای بنیامین نتانیاهو بود اما همانند نخست وزیر اسرائیل، ایران را یکی از بزرگترین تهدیدهای خاورمیانه می دانست.

جسد شیمون پرز در پارلمان اسرائیل قرار داده شده است تا مردم بتوانند از آن بازدید کنند و به رئیس جمهوری سابق این کشور ادای احترام کنند.