کمپ موسوم به جنگل در بندر کاله تا پایان سال برچیده خواهد شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
کمپ موسوم به جنگل در بندر کاله تا پایان سال برچیده خواهد شد

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در بازدید از منطقه موسوم به «جنگل» در بندر کاله اعلام کرد که تا پایان سال این کمپ برچیده خواهد شد.

هم اکنون در این کمپ که توسط خود پناهجویان ساخته شده، بیش از ۷۰۰۰ نفر ساکن هستند. اکثر این پناهجویان قصد دارند که به طور غیرقانونی خود را به خاک بریتانیا برسانند.

آقای اولاند در سخنرانی خود در کاله گفت: «بخاطر حفظ کرامت انسانی، حمایت و پشتیبانی باید کمپ کاله را جمع کنیم تا با موازین جمهوریت همخوان باشیم. این خواست همه ماست. و بار دیگر می گویم که خواهان این هستم که ببینم مقام های بریتانیایی هم نقش خود را در مواجهه با این بحران انسانی که فرانسه درگیر آن است بازی می کنند.»

اقامت مهاجران و پناهجویان در این منطقه و عبور غیر قانونی آنان مدت هاست که تبدیل به موضوع حساس سیاسی میان دو دولت فرانسه و بریتانیا شده است. همچنین طریقه برخورد دولت سوسیالیست فرانسوآ اولاند با این مشکل از طرف مخالفان او در داخل فرانسه زیر ذره بین است.

دولت فرانسه اعلام کرده که با بسته شدن کمپ جنگل در بندر کاله در شمال فرانسه، پناهجویان این اردوگاه خودساخته در مراکز دیگری در سطح فرانسه اسکان داده می شوند تا بتوانند از این کشور درخواست پناهندگی کنند و پرونده آنان در روند قانونی بررسی شود.