ترور نویسنده سرشناس اردنی مقابل دادگاه

ترور نویسنده سرشناس اردنی مقابل دادگاه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ناهض حتر، نویسنده سرشناس اردنی صبح یکشنبه در امان به ضرب گلوله کشته شد.

ناهض حتر، نویسنده سرشناس اردنی صبح یکشنبه در امان به ضرب گلوله کشته شد. آقای حتر ۵۶ ساله مسیحی به اتهام بازنشر کاریکاتوری در صفحه فیسبوکش قرار بود محاکمه شود که مقابل ساختمان دادگاه هدف سه گلوله قرار گرفت.

آگهی

در این کاریکاتور یکی از اعضای گروه داعش با دو زن در رختخواب به تصویر کشیده شده و در گفتگو با «خدا» از او می خواهد برایش شراب ببرد و دفعه بعد هم بدون در زدن مزاحم نشود.

او که ماه گذشته و پس از سپری کردن ۲ هفته در زندان به قید وثیقه آزاد شده بود، پس از جنجال به پا شده در مورد این کاریکاتور گفته بود پیام این کاریکاتور تصوری است که داعش از خدا دارد و هدف آن به هیچ وجه توهین به پروردگار نیست.

یکی از دوستان او می گوید: «اردنی ها باید اهمیت این موضوع را تشخیص بدهند. باید متحد شوند و با این عده ای که ناعادلانه دیگران را به ارتداد متهم می کنند، مبارزه کنند. دولت هم باید با جدیت علیه این نیروهای تاریک گام بردارد. به اندازه کافی علیه ملت ما، در یمن، سوریه و عراق جنایت صورت گرفته است. آیا این کافی نیست؟ اردن به تنهایی نمی تواند این مشکل را حل کند و از نفوذ اعضای این گروهها که بین ما هم پخش شده اند، در عذاب است.»

قلم ناهض حتر در انتقاد از سیاستهای سیاستمداران منطقه مشهور بود. او یکبار هم پیش تر از سوء قصد، جان سالم بدر برده بود.

به گزارش رسانه های اردن، ریاض اسماعیل عبدالله ۴۹ ساله مظنون اصلی این ترور بازداشت شده و تحقیقات نیروهای امنیتی از او که یک فرد «مذهبی» معرفی شده، آغاز شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل: قاچاق ماده مخدر «شیشه» در افغانستان به‌طور قابل توجهی افزایش یافته است

سلمان رشدی: در واقع هیچ خدایی وجود ندارد

ادعای ترور رئیس جمهوری اوکراین؛ سرویس امنیتی زن مظنون را بازداشت کرد