Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

ارتش سوریه از آغاز عملیاتی تازه در شرق حلب خبر داد

ارتش سوریه از آغاز عملیاتی تازه در شرق حلب خبر داد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ارتش سوریه از آغاز عملیاتی تازه در نواحی شرقی شهر حلب که تحت حمایت شورشیان مخالف بشار اسد است، خبر داد.

آگهی

ارتش سوریه از آغاز عملیاتی تازه در نواحی شرقی شهر حلب که تحت حمایت شورشیان مخالف بشار اسد است، خبر داد.

هنوز مشخص نیست که این حملات هوایی خواهد بود یا حملات زمینی را نیز در بر می گیرد. تخمین زده می شود که در این منطقه ۲۵۰ هزار شهروند سوری غیرمسلح ساکن باشند.

اعلام خبر عملیات ارتش سوریه پس از آن بود که مذاکرات میان وزرای خارجه آمریکا و روسیه در نیویورک برای برقرار نگه داشتن توافق آتش بس در سوریه بی نتیجه پایان یافت.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه پس از نشست گفت: «ما همچنان تلاش می کنیم تا این آتش بس را باردیگر برقرار کنیم. پیشنهادهایی نیز مطرح شد که دولت سوریه باید گام هایی یکجانبه بردارد و البته که طرفهای مقابل نیز باید گام های موثر در این زمینه بردارند.»

همزمان سازمان نظارت بر حقوق بشر سوریه که در لندن مستقر است از اعزام حدود ۳۰۰ نیروی نظامی روسیه طی هفته های گذشته به خاک سوریه خبر داد.

جان کری، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا نیز گفت: «باز نگه داشتن درهای صلح از سوی ما (واشینگتن) به تنهایی بی فایده است و دولتهای سوریه و روسیه نیز باید در این زمینه همکاری کنند. در غیر اینصورت هیچ شانسی برای برقراری صلح نیست. سوال اساسی اینجاست که آیا اصلا شانسی برای حرکت رو به جلو وجود دارد زیرا این کاملا واضح است که ادامه مسیر به شکل گذشته امکان ندارد.»

قرار است روز جمعه نیز دیداری میان وزیر خارجه آمریکا و مقام های روسیه برای رایزنی درباره توافق آتش بس در سوریه صورت گیرد.

استفان دی میستورا، فرستاده سازمان ملل در امور سوریه نشست نیویورک را «مایوس کننده» توصیف کرده است.

سازمان ملل متحد نیز در گزارشی اعلام کرد که برای نخستین بار طی یک ماه گذشته موفق شده کاروان کمک های بشردوستانه را به یکی از مناطق تحت کنترل شورشیان در حومه دمشق برساند اما هنوز هیچ کمکی به مناطق بحران زده از جمله مناطق شرقی حلب ارسال نشده است.

با پایان گرفتن آتش بس شکننده در سوریه از دوشنبه، خشونت و درگیری بار دیگر شدت گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بشار اسد: آمریکا به جنگ با داعش تمایل ندارد

سوریه: کمک رسانی زیر آتش

کامیون‌های حامل کمک‌های انسانی به غیرنظامیان فلسطینی از گذرگاه کرم‌شالوم وارد غزه می‌شوند