Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دومین شب ناآرامی در شهر شارلوت آمریکا

دومین شب ناآرامی در شهر شارلوت آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پی بالاگرفتن اعتراضها در شهر شارلوت آمریکا که به خشونت کشیده شده است، نیروهای گارد ویژه برای مقابله با معترضان به کار گرفته شدند.

آگهی

در پی بالاگرفتن اعتراضها در شهر شارلوت آمریکا که به خشونت کشیده شده است، نیروهای گارد ویژه برای مقابله با معترضان به کار گرفته شدند. فرماندار ایالت کارولینای شمالی در این شهر وضعیت فوق العاده اعلام کرد.

اعتراضهای خیابانی در این شهر ایالت کارولینای شمالی پس از آن آغاز شد که یک مرد سیاهپوست ۴۳ ساله، بر اثر تیراندازی یک مامور پلیس کشته شد. پلیس می گوید که فرد کشته شده مسلح بوده است و یک تهدید فوری برای نیروهای پلیس محسوب می شد. اما بستگان او گفته اند که او با خود اسلحه ای نداشت و یک کتاب همراه خود داشت.

رئیس اداره پلیس منطقه شارلوت مکلنبورگ در رابطه با این اتفاق گفت: «ویدیوی این اتفاق، دقیقا به من سند تصویری مشخصی نمی دهد که ثابت کند که یک نفر با اسلحه نشانه گیری کرده است. من در ویدیوهایی که دیدم چنین چیزی را مشاهده نکردم.»

در دومین شب اعتراضها در شارلوت که به آشوب کشیده شده است، دست کم ۹ نفر مجروح شدند. نیروهای پلیس حدود ۵۰ نفر را بازداشت کردند.

معترضان مسیر حرکت خودروها را بند آوردند و نیروهای پلیس برای متفرق کردن آنها از گاز اشک آور استفاده کردند.

یک روز قبل اداره پلیس گفته بود که معترضان، چند خودروی پلیس را در اطراف محل وقوع این تیراندازی به آتش کشیده اند.

مناطق مختلف آمریکا در دو سال گذشته بارها شاهد اعتراضهای گسترده به آن چه که از سوی معترضان «برخورد خشونت آمیز» با سیاهپوستان خوانده می شود بوده اند.

چند روز قبل از تیراندازی مرگبار پلیس در شهر شارلوت، در اتفاقی مشابه در شهر تولسا در ایالت اوکلاهاما، یک مرد سیاهپوست که مجبور شده بود خودرویش را به دلیل خراب شدن در یک بزرگراه متوقف کند، بر اثر تیراندازی ماموران پلیس کشته شد.

تصاویری که دوربینهای پلیس ثبت کرده اند نشان می دهند که ماموران پلیس به این مرد در حالی که دست خود را بالای سرش برده بود نزدیک شدند و هنگامی که او قصد داشت مدارک درخواست شده توسط ماموران را از خودروی خود بردارد، هدف تیراندازی قرار گرفت.

وکیل مدافع مامور پلیسی که تیراندازی کرده است گفته است که فرد کشته شده به دستور ماموران پلیس بی توجهی کرده بود.

حدود سه ماه قبل تیراندازی مرگبار یک مامور پلیس به یک زن سیاهپوست ۲۷ ساله در شهر سان فرانسیسکو، آغازگر اعتراضهای مشابهی بود که در نهایت منجر به استعفای رئیس پلیس سان فرانسیسکو شد.

مقامهای شهری بعدا اعلام کردند که هیچ نشانه ای مبنی بر این که فرد قربانی با خود سلاح داشت یا تلاش کرده بود به نیروهای پلیس حمله کند پیدا نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تاثیر وقایع شارلوت بر کارزار انتخاباتی در ایالات متحده آمریکا

برقراری وضعیت اضطراری در کارولینای شمالی

پسر جو بایدن در پرونده خرید غیرقانونی اسلحه مجرم شناخته شد