Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اروپا؛ مرزهایی که دیوار می شوند

اروپا؛ مرزهایی که دیوار می شوند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گزارش تفصیلی نگرانی های اروپا در برابر جدی ترین بحران پناهجویان پس از جنگ جهانی دوم، خود را در ساخت دیوار در مناطق مرزی نمایان می سازد.

آگهی

گزارش تفصیلی

نگرانی های اروپا در برابر جدی ترین بحران پناهجویان پس از جنگ جهانی دوم، خود را در ساخت دیوار در مناطق مرزی نمایان می سازد.

ساخت موانع از تابستان سال گذشته و همزمان با ورود انبوه پناهجویان به مرزهای اروپا آغاز شد. دولت محافظه کار ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان موانعی از جنس سیمهای خاردار و به ارتفاع ۴ متر را در در مرزهایش با صربستان در مسافتی به طول ۱۷۵ کیلومتر نصب کرد. این کشور در ماه اکتبر نیز مرز خود با کرواسی را بست.

مجارستان یکی از راه های اصلی پناهجویان برای رسیدن به آلمان و اتریش بشمار می رفت.

از آن پس برخی کشورهای اروپایی دیگر مانند اتریش و اسلوونی نیز دست به ساخت دیوار در مناطق مرزی زدند.

شمار پناهجویان ثبت شده در اتریش در سال گذشته به ۹۰ هزار نفر رسید. این شمار بیش از یک درصد جمعیت کنونی این کشور را شکل می دهد. اتریش برای مقابله با ورود مهاجران اکنون اقدام به ساخت دیوار در مرزهای خود با کشورهای آلمان، ایتالیا و مجارستان کرده است.

مقامهای محلی تلاش کرده اند تا ساخت دیوار را بی اهمیت نشان دهند. در ماه آوریل سال جاری، فرماندار تیرول جنوبی در ناحیه مرزی ایتالیا گفته بود:«تا جایی که می دانیم این عملیات برای ساخت ایستگاه برای ماموران مرزی است که مشغول کنترل آمد و شد افراد هستند.»

از روز سه شنبه هفته جاری نیز در شهر کاله واقع در شمال فرانسه در مسیری که منتهی به تونل مانش می شود احداث دیواری بزرگ کلید خورده است. مقامهای محلی پیش تر در این مسیر موانعی کار گذاشته بودند. این دیوار به طول یک کیلومتر و ارتفاع چهار متر خواهد بود و ساخت آن تا پایان سال جاری تمام می شود.

بحران پناهجویان کشورهای شمال اروپا را نیز با چالش جدی روبه رو ساخته است. اکنون نروژ در حال ساخت موانعی در مرزهای خود با روسیه است. تاکنون بیش از ۵ هزار پناهجوی سوری از این ناحیه پیاده و یا با دوچرخه وارد نروژ شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجارستان نامزد ضدفاشیست ایتالیایی را در آستانه انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا به حبس خانگی منتقل کرد

احمدی‌نژاد در بوداپست چه می‌کند؟ دولت مجارستان: سفر دانشگاهی است و به ما ربطی ندارد

واکنش اسرائیل به سفر احمدی‌نژاد به مجارستان؛ دانشگاه ملی بوداپست پاسخی به درخواست یورونیوز نداد