Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ادامه جنگ در سوریه و تنش میان مسکو و واشنگتن در شورای امنیت

ادامه جنگ در سوریه و تنش میان مسکو و واشنگتن در شورای امنیت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تنش میان مسکو و واشنگتن بر سر آتش بس در سوریه به شورای امنیت سازمان ملل هم کشیده شد.

آگهی

تنش میان مسکو و واشنگتن بر سر آتش بس در سوریه به شورای امنیت سازمان ملل هم کشیده شد. آنها، هر یک دیگری را به نقض آتش بس و ادامه خشونتها در سوریه متهم می کنند.

جان کری، وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه ضمن انتقاد از روسیه می گوید تلاشها برای رسیدن به راه حلی با هدف پایان دادن به کشتارها در سوریه و بازگرداندن صلح به این کشور می تواند به نتیجه برسد در صورتی که مسکو مسئولیت حمله هوایی اخیر به کاروان کمکهای انسان دوستانه را بپذیرد. او گفت: «این حمله ضربه سختی به تلاشهای ما در بازگرداندن صلح به سوریه بود و تردید عمیق ما را برانگیخت نسبت به اینکه آیا روسیه و حکومت بشار اسد می توانند و می خواهند به تعهدات توافق شده (نهم سپتامبر) در ژنو پایبند باشند.»

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه ادعای مذکور را رد کرده و با اشاره به شواهد موجود و برای روشن شدن موضوع خواستار انجام تحقیقاتی جامع و بیطرف شد. او گفت: « نقض آشکار توقف خصومتها حملات شانزده سپتامبر توسط ائتلاف علیه مخالفان دولت در دیرالزور بود که بلافاصله پس از حمله داعش به نیروهای دولتی شروع شد.»

بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد هم ضمن محکوم کردن حمله روز دوشنبه به کاروان حامل کمک های انسانی، گفت این حملات ناگزیر موجب تعلیق عملیات کمک رسانی به غیرنظامیان سوری شده است.

دو روز پس از پایان آتش بس شکننده در سوریه، خشونت های خونین میان نیروهای دولتی و مخالفان مسلح ادامه دارد. در همین حال وزیر خارجه آمریکا از روسیه و حکومت بشار اسد خواست تا با پایان دادن به حملات هوایی خود به پایان جنگ داخلی در سوریه کمک کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لحن تند واشنگتن و مسکو پس از پایان "آتش بس" در سوریه

کاخ سفید حمله به کاروان کمک های بشردوستانه در سوریه را محکوم کرد

جان کری از سمت خود در دولت بایدن کناره‌گیری می‌کند؛ دلایل وزیرخارجه آمریکا در زمان توافق برجام چیست؟