پیروزی قاطع حزب حاکم در انتخابات دومای روسیه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پیروزی قاطع حزب حاکم در انتخابات دومای روسیه

حزب «روسیه متحد» در انتخابات دومای روسیه به پیروزی رسید. همانطور که از قبل پیش بینی می شد حزب حاکم و بدون رقیب این کشور اکثریت کرسی های دوما را از آن خود کرد تا قدرت و نفوذ ولادیمیر پوتین بیش از پیش تثبیت شود.

دیمیتری مدودیف؛ نخست وزیر و رهبر حزب که در همان دقایق ابتدایی آغاز شمارش آرا همراه آقای رییس جمهور در مقر این حزب حاضر شده بود با اطمینان پیروزی قاطع حزب متبوعش را اعلام کرد.

اما ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه گفت: «دوره سخت و دشواری است ولی بازهم ملت به «روسیه متحد» رای می دهد. به نظرم این حاوی یک پیام است: اینکه مردم می بینند که نمایندگانشان در حزب، وظایف خود را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند.»

بدین ترتیب نمایندگان وفاداربه کرملین طی پنح سال آینده در مجلس سُفلی روسیه اکثریت خواهند داشت؛ ثمره واضح این انتخابات زودهنگام برای ولادیمیر پوتین و بدون شک برگ برنده او در انتخابات آتی ریاست جمهوری این کشور.

همانطور که خبرنگار اعزامی یورونیوز به مسکو در پایان گزارش ارسالی خود به آن اشاره می کند، «روسیه متحد» بی رقیب است. گالیانا پولونسکایا: «هرچند در نخستین واکنش ها از اینجا در مقر حزب روسیه متحد
از عباراتی محتاطانه استفاده شد ولی کمتر شکی باقی مانده که این حزب بعنوان قدرت اصلی سیاسی همچنان بی رقیب است. رقابت اصلی در واقع برای کسب جایگاه دوم است. نتیجه ای که دوشنبه پیش از ظهر مشخص خواهد شد.»