Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

درخشش نسبی لیبرال دمکراتها در انتخابات دومای روسیه

درخشش نسبی لیبرال دمکراتها در انتخابات دومای روسیه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انتخابات روز یکشنبه دومای روسیه را ورای پیروزی قابل پیش بینی حزب «روسیه متحد» باید «پیروزی» ملی گرایان لیبرال دمکرات دانست که موفق شدند خود را به عنوان دومین حزب سیاسی روسیه مطرح…

آگهی

انتخابات روز یکشنبه دومای روسیه را ورای پیروزی قابل پیش بینی حزب «روسیه متحد» باید «پیروزی» ملی گرایان لیبرال دمکرات دانست که موفق شدند خود را به عنوان دومین حزب سیاسی روسیه مطرح کنند.

ولادیمیر ژیرینوفسکی؛ رهبر حزب مفتخر از پیروزی نسبی حزبش سعی کرد پیروزی حزب حاکم را ثمره استفاده « روسیه متحد» از منابع و امکانلات دولتی جلوه دهد و از اهمیت آن بکاهد. او گفت: « روسیه متحد این پیروزی را با اتکا به نفوذ در ادارات دولتی بدست آورد. این موفقیت فراتر از ظرفیت های حزب و با استفاده از ظرفیت های کل مجموعه دولت به دست آمده است.

حزب کمونیست همانطور که پیش بینی می شد نسبت به دوره قبل از اقبال کمتری برخوردار بود. گنادی زیوگانوف، رهبر این حزب در توجیه «افول» آرای ماخوذه گفت: «مناظره انتخاباتی وجود نداشت و یکسری احزاب هم با هدف سرازیر کردن آرا سر در برآوردند و رهبران روسیه متحد هم درصدد اتحاد با حزب ژیرینوفسکی برآمدند تا اکثریت را از آن خود کنند.»

حزب «روسیه عادلانه » هم چهارمین حزبی بود که با کسب حدنصاب پنج درصدی لازم، جواز حضور در دوما را بدست آورد.

اما حزب پارناس (آزادی مردم) به رهبری میخائیل کاسیانوف، در کسب حدنصاب لازم توفیقی نداشت. نخست وزیر سابق در نخستین واکنش خود به این انتخابات گفت: «متاسفانه مردم روسیه به توانایی نهاد دمکراتیکی چون انتخابات برای اعمال تغییرات دیگر اعتقادی ندارند. واقعا حیف است.»

قرار است کمیته مرکزی انتخابات روسیه صبح دوشنبه نتیجه قطعی این انتخابات که طی آن تکلیف ۴۵۰ کرسی دوما یا همان مجلس سُفلی روسیه مشخص می شود را اعلام کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیروزی قاطع حزب حاکم در انتخابات دومای روسیه

کرملین: پوتین در سانحه هوایی نمی‌میرد

پوتین: روسیه برای پیروزی در جنگ اوکراین نیازی به سلاح اتمی ندارد