Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سرنوشت آتش بس در سوریه در هاله ای از ابهام

سرنوشت آتش بس در سوریه در هاله ای از ابهام
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ایالات متحده آمریکا و روسیه می گویند که خواستار تمدید آتش بس بین ارتش سوریه و مخالفان مسلح برای چهار روز دیگر هستند اما هنوز به توافقی در این زمینه دست نیافته…

آگهی

ایالات متحده آمریکا و روسیه می گویند که خواستار تمدید آتش بس بین ارتش سوریه و مخالفان مسلح برای چهار روز دیگر هستند اما هنوز به توافقی در این زمینه دست نیافته اند. این در حالی است که آتش بسی که از روز دوشنبه بین طرف های درگیر برقرار شده شکننده است و وقوع درگیری ها ارسال کمک های انسان دوستانه به غیرنظامیان را با تاخیر روبرو کرده است.

به گفته مسکو کمک شورای امنیت سازمان ملل در این زمینه راه به جایی نمی برد چرا که آمریکا مایل نیست جزيیات توافق را در اختیار دیگر اعضای این شورا قرار دهد. در همین حال جلسه شورای امنیت در این ارتباط در آخرین ساعات جمعه شب لغو شد.

آمریکا و روسیه هر یک انتظار دارند که طرف مقابل بر نیروهای تحت حمایت خود نفوذ داشته باشد. ویکتور پوزنیخیر، معاون فرماندهی عملیات روسیه در این ارتباط گفت: «ما آماده ایم تا آتش بس را برای ۷۲ ساعت دیگر تمدید کنیم. ما انتظار داریم که طرف آمریکایی با اقداماتی قاطع گروه های مسلح تحت کنترل خود را به رعایت توافق نهم سپتامبر وادارد. در غیر این صورت وضعیت در سوریه غیرقابل کنترل خواهد شد.»

آمریکا هم انتظار دارد که روسیه با نفوذ بر نیروهای دولتی سوریه حرکت کاروان های حامل کمک های انسان دوستانه به حلب و سایر مناطق را تسهیل کند.

ظاهرا سرنوشت آتش بس در سوریه در گرو رسیدن کمک های انسان دوستانه به غیرنظامیان است. در همین حال آمریکا و روسیه در زمینه به اشتراک گذاشتن اطلاعات مربوط به دشمن مشترک، یعنی پیکارجویان داعش و جبهه فتح شام به توافق رسیده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه طرح تمدید ۹ ماهه دوره ارسال کمک‌های بشردوستانه فرامرزی به شمال غرب سوریه را وتو کرد

کامیون‌های حامل کمک‌های انسانی به غیرنظامیان فلسطینی از گذرگاه کرم‌شالوم وارد غزه می‌شوند

درخواست آمریکا برای بازگشایی گذرگاه رفح؛ اسرائیل آفریقای جنوبی را به «تحریف واقعیت» متهم کرد